DAJ CYNK

Bing na Androida: ulepszenie wyszukiwania i rewolucja w mapach

28.01.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4225

Ważne 0

1

Microsoft konsekwentnie realizuje swoją nową strategię, która opiera się na aplikacjach na systemy operacyjne Android oraz iOS. Amerykanie po raz kolejny postanowili ulepszyć Binga.Microsoft konsekwentnie realizuje swoją nową strategię, która opiera się na aplikacjach na systemy operacyjne Android oraz iOS. Amerykanie po raz kolejny postanowili ulepszyć Binga.

Wyszukiwarka będzie teraz lepiej współpracowała z przeglądarką w takich zadaniach jak np. znalezienie tekstu na stronie. Przede wszystkim jednak ulepszeniu uległo wyszukiwanie w językach innych niż angielski. To próba zniwelowania jednej z największych przewag Google'a nad Bingiem.

Ale naprawdę ciekawe rzeczy dzieją się z mapami. Microsoft prawdopodobnie planuje... zakończyć istnienie Bing Maps. Mimo, że na komputerze dalej jest to bazowa wersja, to w wersji dla Androida domyślnie otwiera Google Maps. Usprawnieniu uległa współpraca właśnie z mapami Google'a. Natomiast Bing Maps nie były aktualizowane od... 2016 roku. Serwis MSPU sugeruje, że Microsoft zamierza pozbyć się kosztownego segmentu map i skupić się na samej wyszukiwarce. A wersja na system Android to dopiero początek.

Źródło tekstu: mspoweruser, wł

Tagi: bing Microsoft
Komentarze
Zaloguj się
2. ~
0

2018-01-29 12:59:44

Nie, nie chce.

Odpowiedz

1. ~Ja
0

2018-01-29 09:37:26

Będą tak zwijali kolejne działy, aż w końcu zostanie tylko Office i/lub Xbox. Mam wrażenie, że ta firma działa już tylko siłą rozpędu.

Odpowiedz