DAJ CYNK

Bijatyka z automatów trafia na Androida i iOS

07.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4288

Ważne 3

3

The King of Fighters '98, tytuł znany z automatów lat 90-tych trafia na urządzenia z Androidem i iOS.

The King of Fighters '98, tytuł znany z automatów lat 90-tych trafia na urządzenia z Androidem i iOS.

Lata 90-te, niewielkie, ciemne pomieszczenie pełne młodych ludzi, wypełnione podekscytowanymi rozmowami i maszynami wydającymi dziwne, metaliczne odgłosy. Gdzieś za biurkiem z pudełkiem pełnym metalowych żetonów siedzi osoba prowadząca ten przybytek, która jest panem i władcą tego miejsca. Mniej więcej w taki sposób wyglądała większość salonów gier w tamtych czasach. Oblegane przez młodych ludzi i mierzone krzywymi spojrzeniami przez ich rodziców. Pośród gier królowały flipery, Pacman i bijatyki w formie 1 na 1 lub chodzone, w których bohater zmierzał ciągle w prawą stronę ekranu.

Jedną z popularniejszych gier tamtych czasów był The King of Fighters '98. Kompilacja tytułów z lat 1991-97, która zawiera wszystkie wydane w tych latach postacie i dodatki. Jest to typowa bijatyka 2D, z bardzo prostym, intuicyjnym, ale jednocześnie wciągającym systemem walki. Kilkuprzyciskowe sterowanie zostało idealnie przeniesione na ekrany urządzeń mobilnych i sterowanie nie przysparza żadnych problemów podczas rozgrywki. Gra obsługuje również zewnętrze pady podłączane przez bluetooth. W ten sam sposób są też rozgrywane pojedynki w trybie multiplayer. Wystarczy sparować ze sobą dwa smartfony żeby zmierzyć się ze znajomym.

Gra na systemy Android oraz iOS kosztuje ok 12 zł (3,99 dolarów) i jest całkowiciie pozbawiona wewnętrznych mikropłatności.

Źródło tekstu: wł

Tagi: ad Android iOS
Komentarze
Zaloguj się
11. ~
0

2014-08-08 18:17:56

Czekam na "darmową" wersję na Chomiku :P

Odpowiedz

10. ~
0

2014-08-08 17:55:56

To już lepiej zainstalować Mame na Androida a tam są wszystkie najpopularniejsze gry salonowe. Jest też Mame na PC i na Symbiana ale na Symbianie coś kierunki się wieszają, nie wiem dlaczego.Oj pamiętam, siedziało się po salonach kiedyś :) W dziób też można było łatwo dostać, ewentualnie zostać pozbawionym pieniędzy.

Odpowiedz

9. ~Wujek_Zurek
0

2014-08-08 15:16:39

Tjaaa i wez kombosa wykrec na 100 hitow jak nie ma klawiszy ;)

Odpowiedz

8. PLANET
0

2014-08-08 11:00:25

Prędzej bym o tym wspomniał, że na podobnej zasadzie (oprócz czasowego triala) jest Double Dragon. TO jest dopiero klasyk:)

Odpowiedz

0

2014-08-08 09:20:35

Hmmm..., moim zdaniem nie ma sie czym ekscytowac, bo to nie jest "nowy" tytul tylko po prostu kolejna, skonczona juz lata temu, gra, ktora wypuszczaja za pomoca emulatora.

Odpowiedz

6. ~Przemix
0

2014-08-08 09:09:18

Wolałem branżowe njusy niż gierki i plotki

Odpowiedz

5. ~
2

2014-08-08 07:54:21

Pamiętam, chyba w 92 roku w Mielnie jak "trzaskałem" w Street Fighter/''a a mój sporo młodszy brat ledwo sięgał do ekranu żeby móc zobaczyć co się dzieje :D "gimbynieznajo" huh...

Odpowiedz

2014-08-08 06:55:06

#gimbynieznajoKolonie w Mielnie czy Unieściu i wydawanie ostatnich srebrników na takie gry.

Odpowiedz

3. ~
2

2014-08-08 06:36:33

"Gdzieś za biurkiem z pudełkiem pełnym metalowych żetonów siedzi osobA prowadzącE ten przybytek, którY jest panem i władcą tego miejsca. Mniej więcej w taki sposób wyglądałO większość".Te, autor, dokonaj rozbioru logicznego pierwszego zacytowanego zdania. Co w nim jest podmiotem? Przybytek? I ten przybytek jest panem i władcą? A prowadzące to chyba są żetony, bo nic innego pod liczbę mnogą mi tu nie pasuje. Zrobienie z "większości" rodzaju nijakiego też jest głu... ekhm, innowacyjnym pomysłem. Niby lepiej, że coś tam bazgrzecie, niż gdybyście mieli budować domy z adekwatnym poziomem wiedzy fachowej, ale po jakiego wafla te bagroły publikujecie?

Odpowiedz