DAJ CYNK

Bezpieczeństwo osobiste - nowa aplikacja Google'a ma pomóc w ratowaniu życia

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6483

Google Personal Safety, Bezpieczeństwo osobiste, wykrywanie wypadków

Google wydał nową aplikację, której celem jest ratowanie życia użytkownikom smartfonów. Bezpieczeństwo osobiste (Personal Safety) wykryje wypadek i automatycznie zadzwoni pod numer alarmowy.

Zegarki Apple Watch wyposażone są w funkcję wykrywania upadków, co może nawet uratować życie posiadaczowi takiego urządzenia. Podobne podejście do bezpieczeństwa ma teraz firma Google, która stworzyła aplikację Safety Personal (Bezpieczeństwo osobiste). Jej podstawowym zadaniem jest wykrywanie wypadków samochodowych, do czego wykorzystywane są czujniki, w które wyposażony jest smartfon, takie jak akcelerometr, a nawet głośnik. Zainstalowany na pokładzie smartfonu program po wykryciu wypadku pokaże ekran, w którym będziemy mogli wskazać, ze nic się nie stało lub zdecydować, że powinna zostać wezwana pomoc. Gdy nic nie zrobimy, połączenie z numerem alarmowym nastąpi automatycznie.

Zobacz: Samsung Galaxy Watch Active 2 z funkcją EKG i wykrywaniem upadku
Zobacz: Apple Watch uratował Brytyjczykowi życie

Jak podaje Google, Bezpieczeństwo osobiste wykorzystuje lokalizację smartfonu, czujniki ruchu i dźwięki otoczenia do wykrycia wypadku. Firma ostrzega również, że działania mające duży wpływ na telefon mogą aktywować wykrywanie wypadków samochodowych, więc mogą zaistnieć sytuacje, w których będzie trzeba dotknąć przycisku „Wszystko w porządku”, by przerwać połączenie alarmowe. Po potwierdzeniu, że nic się nie stało, aplikacja zapyta, co się stało. Można wtedy wybrać między brakiem wypadku i drobnym wypadkiem, co ma się przyczynić do poprawy działania aplikacji w przyszłości.

Nowa aplikacja będzie na początek dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i tylko na pokładzie Pixeli 4, których premiera odbędzie się 15 października tego roku. Nieco później Bezpieczeństwo osobiste powinno być dostępne dla użytkowników starszych Pixeli. Być może z czasem narzędzie zostanie udostępnione także użytkownikom innych smartfonów.

Zobacz: Google Pixel 4 i Pixel 4 XL na nowych renderach
Zobacz: Łatwa instalacja aplikacji Google w Huawei Mate 30 już nie działa, zostały sekretne API i dziura bezpieczeństwa

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu