DAJ CYNK

BBM: Migracja danych z Kanady do chmury Google w Indonezji

18.06.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10

Ważne 1

5

Dane użytkowników wersji BBM na systemy Android, iOS oraz Windows już niedługą znajdą się w chmurze Google w Indonezji. Zmiana nie obejmie posiadaczy urządzeń z systemem BlackBerry 10 oraz użytkowników BBM Enterprise.Dane użytkowników wersji BBM na systemy Android, iOS oraz Windows już niedługą znajdą się w chmurze Google w Indonezji. Zmiana nie obejmie posiadaczy urządzeń z systemem BlackBerry 10 oraz użytkowników BBM Enterprise.

Pod koniec 2016 roku pojawiły się plotki o przeniesieniu wszystkich serwerów BBM do Indonezji. COO BlackBerry Marty Beard szybko je zdementował. Teraz wiemy, że miały one w sobie ziarno prawdy. BlackBerry zleciło firmie Pythian, by przeniosła dane użytkowników wersji standardowej BBM na systemy Android, iOS oraz Windows. Tak jak wspomnieliśmy na początku - dane korzystających z BB10 oraz BBM Enterprise zostaną w Kanadzie.

BlackBerry tłumaczy ten ruch potrzebą podniesienia jakości na kluczowych rynkach. Bez wątpienia Indonezja jest takim rynkiem dla BlackBerry. To właśnie tam BBM jest nadal najbardziej rozpowszechnionym komunikatorem. Indonezyjscy użytkownicy aplikacji otrzymali też dostęp do opcji tylko dla nich - gry specjalnie na rynek indonezyjski oraz możliwość planowania podróży.

Źródło tekstu: BlackBerry, wł

Komentarze
Zaloguj się