DAJ CYNK

Bank Zachodni WBK: Mobilne płatności zbliżeniowe HCE

30.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5911

Ważne 1

1

Bank Zachodni WBK umożliwił klientom korzystanie z mobilnych płatności zbliżeniowych Visa opartych o chmurę i technologię HCE. Osoby posiadające odpowiedni smartfon mogą płacić nim we wszystkich sklepach i punktach usługowych wyposażonych w terminale obsługujące płatności zbliżeniowe.

Bank Zachodni WBK umożliwił klientom korzystanie z mobilnych płatności zbliżeniowych Visa opartych o chmurę i technologię HCE. Osoby posiadające odpowiedni smartfon mogą płacić nim we wszystkich sklepach i punktach usługowych wyposażonych w terminale obsługujące płatności zbliżeniowe.

Aktywacji płatności mobilnych Visa w Banku Zachodnim WBK można bezpośrednio w smartfonie. W tym celu wystarczy z poziomu aplikacji BZWBK24 mobile wybrać opcję "Zapłać zbliżeniowo", wskazać rachunek, do którego będzie przypisana karta, zatwierdzić regulamin, a następnie aktywować mobilną kartę Visa poprzez podświetlenie jej konturu na ekranie smartfonu.

Usługa wymaga urządzenia z NFC oraz systemu operacyjnego Android w wersji 4.4 lub nowszej. Aby dokonać transakcji nie trzeba włączać aplikacji BZWBK24 mobile - wystarczy odblokować ekran smartfonu i zbliżyć telefon do terminala. W momencie dokonywania płatności urządzenie nie musi znajdować się w zasięgu sieci GSM. Transakcje do 50 zł odbywają się bez potwierdzenia kodem PIN, natomiast wszystkie transakcje powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia poprzez wpisanie na terminalu płatniczym ustanowionego przez siebie PIN-u.

Mobilnych płatności zbliżeniowych Visa można dokonywać w ponad 310 tys. terminali płatniczych, co stanowi 80% wszystkich terminali działających w Polsce. Trwają także prace nad wprowadzeniem funkcji zbliżeniowej wypłaty gotówki do sieci bankomatów. Kolejne banki członkowskie Visa Europe udostępnią mobilne płatności Visa jesienią tego roku.

Zobacz: Getin Bank udostępnił płatności HCE

Źródło tekstu: Visa

Tagi: bzwbk HCE visa
Komentarze
Zaloguj się
41. wlo
0

2015-10-02 19:36:03

28, 40 - a jakie to telefony są?

Odpowiedz

0

2015-10-02 14:57:23

@ 28 Mi niestety też nie działa. Aplikacja się zainstalowała, działa, ale autoryzacja transakcji nie przechodzi. :(

Odpowiedz

39. ~MichałB
0

2015-10-01 14:27:47

Usługa działa bardzo dobrze, czekam z niecierpliwością na uruchomienie płatności NFC HCE w mBanku, oby jak najszybciej to nastąpiło, dla mnie mBank to świetny bank i tylko tego mi do szczęścia potrzeba. ;D

Odpowiedz

38. wlo
0

2015-10-01 13:17:20

Tak właściwie, to moglibyście dopisać, ze także karty Mastercard "działają" w tym systemie ;-) Zwłaszcza, że BZ WBK zakochał się w Mastercard od pewnego czasu i tylko takie karty płatnicze w zasadzie dają do rachunków ;-)

Odpowiedz

37. eric88
0

2015-10-01 12:06:44

36. LuiN - ptaszki śpiewają że będzie to I kwartał 2016 r. , poczekamy zobaczymy., jak na razie mBank u mnie pikuje w dół.

Odpowiedz

36. LuiN
0

2015-10-01 08:58:42

35, eric88 - mBank jest jednym z partnerów Visa, więc pewnie i u nich pojawi się ta usługa - być może tej jesieni, zgodnie z zapowiedzią Visy.

Odpowiedz

35. eric88
0

2015-10-01 08:17:46

mBank przespał w sprawie HCE , szkoda, dla nie byłby to jeden z powodów dla których można by było zostać w mBanku , a tak w niedługim czasie żegnam się z mBankiem. Jeden klient mniej nie zrobi im różnicy :)

Odpowiedz

34. ~sil3ncio
0

2015-09-30 22:48:29

Bank ING, niby lider informatyki, a płatności HCE nie potrafi wdrożyć. mBank to samo, taka to ikona mobilności bez mobilnych płatności HCE. Niech się uczą: Pekao S.A., BZ WBK czy nawet Getin potrafili, a bankowi pozoranci innowacyjności mają te nowoczesne płatności głęboko w schowku. Podpieli się pod Orangowe SIM-owe rozwiązanie i udają, że są super duper nowocześni. Żenada.

Odpowiedz

33. ~32
0

2015-09-30 22:11:40

Będziesz płacić kartą zerknij na terminal, raz masz autoryzacje i potem dopiero zaakceptowane a raz od razu po przyłożeniu z tzw wejścia zaakceptowane. I to jest ta różnica.

Odpowiedz

32. ~aw
0

2015-09-30 22:08:44

Moment to że telefon jest offline nie ma znaczenia, autoryzacje realizuje terminal płatniczy a ten jest online co do zasady.

Odpowiedz

31. ~ola
0

2015-09-30 20:12:35

@30. PLANET - używasz kart? off-line nie obchodzi stan konta, bo po to jest pewna kwota w umowie... on-line to co innego...

Odpowiedz

30. PLANET
0

2015-09-30 20:02:30

@up: no i nie działa to tak, bowiem to że transakcja jest offline z poziomu karty, to nie znaczy że nie jest weryfikowalna po stronie banku. W przypadku braku środków po prostu jest odrzucana. Przynajmniej to tak powinno działać ; nie wiem jaki masz bank i w jaki sposób płacisz. Również nie jestem specjalistą, ale karta ma swój "podpis" i jednak łączy się z bankiem.

Odpowiedz