DAJ CYNK

Autopay ma już ponad 100 tys. użytkowników

09.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4464

Ważne 0

0

Ponad 100 tys. kierowców korzysta już z Autopay, aplikacji umożliwiającej automatyczne płatności za przejazd autostradą. Na autostradzie A1 AmberOne prowadzącej nad polskie morze średnio 8-9 proc. przejazdów dziennie opłacanych jest za pośrednictwem Autopay.

Zobacz: Nowe funkcje w Mapach Google: Live View, Rezerwacje i Dopasowane do Ciebie
Zobacz: Polacy lubią abonamenty. Subskrybujemy średnio cztery usługi

Aplikacja Autopay, opracowana przez spółkę Blue Media, umożliwia automatyczne płatności za przejazd płatnymi odcinkami autostrady. Od czerwca 2019 r. system Autopay działa na wszystkich miejscach poboru opłat na autostradzie A1 od Gdańska do Torunia w obu kierunkach, a od połowy lipca na autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków.

Na autostradzie prowadzącej nad polskie morze już średnio 8-9 proc. transakcji dziennie opłacanych jest za pośrednictwem Autopay. Z kolei w ciągu dwóch pierwszych tygodni funkcjonowania Autopay na A4 odnotowano ponad 25 tys. przejazdów, co stanowi ok. 1,6 proc. wszystkich transakcji za przejazd tym odcinkiem autostrady.

Zobacz: Google Play Pass - abonament na gry i aplikacje Androida
Zobacz: CERT Polska: aplikacja FaceApp jest bezpieczna

Aby przejechać autostradą bez potrzeby zatrzymywania się przy bramkach, należy zainstalować w telefonie bezpłatną aplikację Autopay. Następnie użytkownik powinien założyć w niej swoje konto i dodać swój pojazd oraz kartę płatniczą (debetową lub kredytową), z której środki za przejazd będą pobierane automatycznie. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. Dzięki kamerom przy bramce system automatycznie zidentyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban (tzw. videotolling). Opłata również pobierana jest automatycznie po zakończonym przejeździe.

Zobacz: Huawei udostępnia aktualizację do EMUI 9.1 dla 10 kolejnych modeli
Zobacz: BMW każe płacić 80 dolarów za roczną subskrypcję Apple CarPlay, choć inni dają ją za darmo

Źródło zdjęć: Blue Media

Źródło tekstu: Blue Media

Tagi: autopay
Przewiń w dół do następnego wpisu