DAJ CYNK

Automapa w wersji 3.0 na Androida

22.06.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 9144

Ważne 4

0

Do Google Play trafiła nowa wersja nawigacji AutoMapa - v.3.0. W nowej wersji znaczne przyspieszono grafikę, usprawniono wyznaczanie tras, a także dodano wsparcie dla urządzeń naręcznych.

Do Google Play trafiła nowa wersja nawigacji AutoMapa - v.3.0. W nowej wersji znaczne przyspieszono grafikę, usprawniono wyznaczanie tras, a także dodano wsparcie dla urządzeń naręcznych.

To co według producenta rzuci się od razu w oczy po uruchomienie programu to przyspieszenie grafiki - wszelkie zmiany położenia mapy odbywają się płynnie, a wszystko przy zachowaniu tego samego zestawu prezentowanych danych takich jak: budynki 3D, rzeki, jeziora czy tereny zielone.
Dzięki nowemu silnikowi nawigacyjnemu AutoMapa wyznaczy trasę sprawniej niż do tej pory. Uwzględni przy tym zróżnicowane natężenie ruchu na skrętach, rozjazdach i skrzyżowaniach. Kierowcy mogą teraz korzystać z wizualizacji natężenia ruchu również dla widoku 3D.

AutoMapa Android 3.0 to również wsparcie dla coraz popularniejszych urządzeń naręcznych (wearable devices). Dzięki niemu, zwłaszcza podróżując rowerem albo pieszo, w dyskretny sposób użytkownicy będą informowani o trasie i kolejnych manewrach. Co szczególnie ważne, rozwiązanie zastosowane przez AutoMapę nie pobiera dużo energii, co jest kluczowe przy obsłudze inteligentnych zegarków i opasek.

Udostępniona właśnie aplikacja dla Androida zawiera również szereg nowości związanych z trasami pojazdów ciężarowych. Nowe algorytmy wyznaczania takich tras, a w szczególności zmiany w dojazdach do miast o skomplikowanej siatce drogowej (Moskwa, Paryż) pozwalają jeszcze lepiej zaplanować trasę z ograniczeniami wynikającymi z tonażu auta, oraz jego gabarytów.

Źródło tekstu: AutoMapa, wł

Tagi: AutoMapa
Komentarze
Zaloguj się
25. ~Roman
0

2016-04-12 21:48:30

Gotowa wersja auto mapy 3.00 dla androida do pobrania

Odpowiedz

24. ~Kierowca DAF-a
0

2015-06-24 22:26:29

"Udostępniona właśnie aplikacja dla Androida zawiera również szereg nowości związanych z trasami pojazdów ciężarowych. (...)zmiany w dojazdach do miast o skomplikowanej siatce drogowej (Moskwa, Paryż) pozwalają jeszcze lepiej zaplanować trasę z ograniczeniami wynikającymi z tonażu(...)"Piękny marketingowy komunikat. A czy nie prościej, i tak po prostu fair, byłoby napisać że W KOŃCU wprowadzamy wyznaczanie tras dla aut ciężarowych na trasach międzynarodowych? Do tej pory, co po pierwsze sprawdzałem a po drugie dostałem odpowiedź od AutoMapy, po Europie trasy nie uwzględniały ani gabarytów, ani tonażu. Dzięki temu optymalna droga potrafiła w nocy prowadzić przez wspomniany Paryż, ale wyłącznie osobówki.AM dla ciężarówek po kraju cenię za dokładne adresy. Ale już algorytmy wyznaczania tras pozostawiają wiele do życzenia. Lepiej pojechać 5km dalszą drogą i przebyć ten dystans o 10min dłużej, ale jechać krajówką, niż drogą gminną i wojewódzką. Ciężarówka, ciężarówce nierówna. Dla busa, dostawczaka, furgonu, czy nawet solówki może nie będzie znacznej różnicy, ale już 17 metrowy (!) zestaw, ważący ok.40T, szeroki na 2,30m to jest kluczowe.

Odpowiedz

23. ~$hifty
1

2015-06-23 15:27:29

Również nie polecam Here. Ulica powstała już 5 lat temu, w Here nadal jej nie ma (miniobwodnica 20-tysięcznego miasta w opolskim).

Odpowiedz

22. wook
0

2015-06-23 13:00:00

Ponoć w NYC świetnie się sprawdza Here. U nas prowadziła pare razy gruntowymi bo nie mam ich wyłączonych w ustawieniach a trasa nimi była krótsza. Błędy zdarzają się na każdych mapach, widziałem na papierowej mapie (jakiś atlas drogowy) drogę idącą szczytem gór omijającą miejscowość mimo że droga ta w rzeczywistości jest przez samo centrum tej miejscowości więc każda mapa może mieć błędy.

Odpowiedz

21. ~hans
0

2015-06-23 09:47:18

ciekawostka - w AutoMapa Europa - są mapy HERE - jechałem z nawigacją z AutoMapą i HERE w telefonie - 100 % to samo (w AutoMapie ładniejsze kolory) :)

Odpowiedz

20. ~zyggi
1

2015-06-23 09:12:51

Here sie swietnie "nadaje" do jazdy glownymi drogami z miasta do miasta, w miastach juz kuleje...za to trasy piesze wytycza znacznie lepiej niz google ktory z odcinka 1,5km w here zrobilo 2,8km ;]

Odpowiedz

19. ABP
1

2015-06-23 08:33:47

@17: W Here nie ma ulicy przy której mieszkam od 3 lat. 3 km od centrum miasta wojewódzkiego (od rynku z ratuszem). Jeśli cała mapa jest tak aktualna, to strach z nią jeździć.@15: Open Street Map rzeczywiście jest szczegółowe i aktualne, ale wyszukiwanie kuleje. Miasto w którym mieszkam jest zapisane w bazie na 4 różne sposoby. Do każdego z nich jest przypisana część ulic. Jeśli tak samo jest z innymi miastami, to wyszukiwanie adresów jest szalenie uciążliwe, bo trzeba kombinować jak jeszcze inaczej ta miejscowość może się nazywać.

Odpowiedz

18. ~qwerty
3

2015-06-22 22:39:51

Here - do dziś prowadzi po zamkniętym (spalonym) moście Łazienkowskim w W-wie. nawet w wersji on-line. prowadzi także pod prąd na ulicach jednokierunkowych. Dziwny jest także sam sposób wyznaczania trasy. Przykład: skręt w lewo i jakieś 200 metrów do celu. Here prowadzi tak: prosto do oddalonego o 500 metrów ronda, na rondzie nawrotka, znowu 500 metrów do tego samego skrzyżowania i skręt ... w prawo, 200 metrów i cel. Dodam, że na tym skrzyżowaniu jest osobny pas do skrętu w lewo. Szerokiej drogi mobilki :))

Odpowiedz

17. wook
0

2015-06-22 20:31:58

a ja polecam Here Maps

Odpowiedz

15. ~Marek
-2

2015-06-22 19:51:04

Tylko po co płacić. Wypróbujcie open street map za darmo. Nie wrócicie do innych map.

Odpowiedz

14. ~
0

2015-06-22 18:07:19

@9 wole już od google rowerową, bo jeżdżę dużo i ma lepsze wyznaczanie tras i nawigację, tylko lektor do kitu.

Odpowiedz

13. ~do urzytkowników AM w APK
0

2015-06-22 17:46:13

"Dzięki nowemu silnikowi nawigacyjnemu AutoMapa wyznaczy trasę sprawniej niż do tej pory" a czy sprawność i celność dorównuje wreszcie wersji na Windows Mobile /Windows CE ?

Odpowiedz

12. tomunia
0

2015-06-22 17:31:25

kiedy na walkmana? (tylko komunikaty głosowe niestety)

Odpowiedz

11. ~hans
-3

2015-06-22 16:52:53

kiedy na WP ??????????? ;)

Odpowiedz