DAJ CYNK

Asystent Google na pewno przemówi po POLSKU, choć dokładna data nie jest jeszcze znana

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 16738

Jedną z rzeczy, na które czekają polscy klienci sprzętu elektronicznego, jest Asystent Google, z którym można by się było porozumiewać w języku polskim. Tak się na pewno stanie, jednak musimy się jeszcze uzbroić w trochę cierpliwości.

Podczas targów Mobile World Congress 2018 firma Google zapowiedziała, że jej asystent głosowy do końca roku będzie dostępny w ponad 30 językach. Rok 2019 zbliża się coraz bardziej, więc możemy wkrótce oczekiwać realizacji tej obietnicy. Serwis xda-developers.com opublikował pełną listę języków, którymi do 2019 roku ma się posługiwać Asystent Google, jednak nie jest znany harmonogram wdrażania nowych języków. Cieszy fakt, że na liście znajduje się język polski.

O testach polskiej wersji asystenta głosowego Google'a mówi się już od dłuższego czasu. W kuluarach mówiono o premierze planowanej na początek listopada tego roku, ale amerykański gigant miał w ostatniej chwili przesunąć wydarzenie na bliżej nieokreślony termin. Oficjalna data nie jest jeszcze znana. Google obiecał, że będzie to 2018 rok i najprawdopodobniej dotrzyma słowa.

Dodatkową przesłanką za tym, moze być odpowiedź na wpis rzecznika sieci Play na Twitterze, opublikowana przez użytkownika Kacper Janczy (@PanBluePl). Zawierała ona taki oto obrazek:

Zobacz: Huawei pracuje nad własnym asystentem głosowym przeznaczonym na rynek globalny
Zobacz: Zaczęły się beta testy Asystenta Google w Polsce
Zobacz: Polacy pracują nad asystentem głosowym

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu