DAJ CYNK

Apple zakończy współpracę z Google?

26.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5334

Ważne 4

1

W przyszłym roku wygasa umowa pomiędzy Apple i Google. Czy to oznacza koniec wyszukiwarki Google w sprzęcie z nadgryzionym jabłkiem?

W przyszłym roku wygasa umowa pomiędzy Apple i Google. Czy to oznacza koniec wyszukiwarki Google w sprzęcie z nadgryzionym jabłkiem?

Google nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Po tym jak Mozilla zrezygnowała z popularnej wyszukiwarki w swojej przeglądarce internetowej, na horyzoncie pojawił się kolejny problem, tym razem ze strony Apple. Jak wiadomo firma z Cupertino nie posiada własnej wyszukiwarki i korzysta z usług Google. Apple może nie chcieć przedłużyć wygasającej w przyszłym roku umowy, a konkurencja już ostrzy sobie zęby na potencjalne miejsce dla nowej wyszukiwarki.

Miejsce Google chętnie zająłby Microsoft, którego Bing jest obecnie domyślną wyszukiwarką asystenta głosowego Siri oraz Yahoo!, które w najbliższym czasie zostanie domyślną wyszukiwarką w Firefoxie. Szefowa spółki poinformowała, że stara się o umieszczenie wyszukiwarki Yahoo! w sprzętach Apple od 2010 roku.

Mimo wszystko całkowite usunięcie wyszukiwarki Google nie będzie proste ze względu na przyzwyczajenie użytkowników. Apple może zastosować rozwijaną listę wyszukiwarek, podobnie jak ma to miejsce w komputerowym wydaniu Firefoxa.

Apple może tym samym całkowicie odciąć się od Google. Firma zrezygnowała już z Google Maps oraz pozbyła się fabrycznie instalowanej aplikacji serwisu YouTube w swoich urządzeniach.

Źródło tekstu: appleinsider; wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~maleusz
0

2014-11-27 10:07:40

Bing ostatnio działa bardzo dobrze. Kiedyś z ciekawości spróbowałem i szybko wróciłem do googla. Teraz używam tylko z binga

Odpowiedz

13. kamil1221
0

2014-11-27 07:55:26

Bing nie jest zły. Sam już w swoich przeglądarkach zmieniłem by ona stała się domyślną wyszukiwarką. W przypadku mojego ativ s i tak była ona domyślna. Wyniki są zadowalające- ale oczywiście trzeba jeszcze popracować nad nimi.

Odpowiedz

12. ~ryszard
1

2014-11-27 01:14:08

fajne mapy mieli w iphonie kiedy zrezygnowali z google maps... :)

Odpowiedz

11. ~amigo
0

2014-11-26 23:08:31

Już odszukałem to NEKST polska wyszukiwarka

Odpowiedz

10. ~amigo
0

2014-11-26 23:02:47

Tak mi się przypomniało, że nie tak dawno Polacy chwalili się dofinansowaniem do SUPER przeglądarki nie pamiętam nazwy ale może ktoś zna temat co się z nią stało?

Odpowiedz

9. ~Nowakowski
0

2014-11-26 17:58:01

Czasem korzystam z Binga czasem z Google i nie widzę specjalnej różnicy z tym że w wyszukirarce Google jest więcej śmieci

Odpowiedz

8. ~ciasteczko
1

2014-11-26 15:06:31

Straszne, widać gorno bemyślnych użytkowników sięga już apogeum bo jedyne z czego się korzysta to preinstalowane lub predefiniowane programy

Odpowiedz

7. ~
-1

2014-11-26 14:11:50

To nie Mozilla zrezygnowała, tylko Google nie opłacało się przedłużać umowy, skoro Chrome jest już dużo popularniejszy.

Odpowiedz

6. Sig
2

2014-11-26 13:52:27

Problem zacznie się, gdy już nie będzie można ich zmieniać :-). Sam używam Chrome i Google, nie narzekam. Próbowałem Binga, ale on się chyba tylko w USA sprawdza... Nie ma dobrej alternatywy, a nasze "polskie" Yandexy typu Nestsprint dawno poszły do piachu. Generalnie świadomy użytkownik może sobie fajnie zarządzać wyszukiwarkami, z poziomu omniboksa bezpośredni dostęp do Wikipedii, czy Skapca (wystarczy prawo-klik na polu wyszukiwania i dodać z frazą), podobnie kopiowanie formuł typu site:. No, ale ten "deal" z domyślnymi jest dla ludzi, którzy nic nie zmieniają inie dotykają :-).

Odpowiedz

0

2014-11-26 13:19:56

Miesiąc temu zrezygnowałem z Google Adwards, cena za hasła o ustalonym przeze mnie poziomie kliknięć w ciągu 3 lat wzrosła o 400%. Płacić 2,5zł za ciekawskich nie ma zamiaru więcej.

Odpowiedz

4. ~Sk.
3

2014-11-26 13:08:34

Google niestety się psuje przez komercję. Usunęli bardzo przydatne przy szukaniu opinii przeszukiwanie grup dyskusyjnych i for. Teraz trudniej znaleźć co piszą ludzie między setkami ofert komercyjnych.

Odpowiedz

3. ~Tomasz
1

2014-11-26 12:47:21

Jestem za bingiem, w Polsce pewnie w pierwszej połowie przyszłego roku ruszy w Polsce Bing "na poważnie", więc w przyszłym roku na sprzęcie Apple mógłby być nawet u nas w pełni funkcjonalny.

Odpowiedz

2

2014-11-26 12:46:44

@1: Google w Polsce jest de facto monopolistą. Jakość wyników wyszukiwania przez tzw. walkę ze spamem (de facto promowanie własnych produktów) jest coraz gorsza. Każdy sposób aby ukrócić tą hegemonię jest bardzo dobry. Jak się komuś nie będzie podobało to może doinstalować brakujące aplikacje google.

Odpowiedz