DAJ CYNK

Apple oficjalnie wydaje iOS 13.2 z Deep Fusion

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5420

Apple udostępniło już finalną wersję systemu iOS 13.2, która wcześniej dostępna była w wersji beta, obiecując użytkownikom iUrządzeń nowe, ciekawe funkcje. Teraz oprogramowania można już pobrać do swojego iPhone’a lub iPada (jako iPadOS 13.2).  Najciekawszą zmianą jest bez wątpienia funkcja Deep Fusion w aparacie.

Przetwarzania obrazu Deep Fusion to rozwiązanie, które wykorzystuje czip A13 Bionic z systemem Neural Engine. Aparat rejestruję serię obrazów z różnymi ustawieniami ekspozycji, po czym poszczególne piksele są analizowane, następnie łączone w jedno zdjęcie. To sprawia, że fotografie mają znacznie lepszą strukturę i szczegółowość, a zdjęcia robione nocą i w słabym oświetleniu - mniej szumów. Pojawiła się też możliwość zmiany rozdzielczości wideo bezpośrednio w aplikacji Aparat  - dotyczy to modeli  iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max.

Zobacz: iOS 13 jest obecny na 55% iPhone'ów wydanych w ciągu ostatnich czterech lat
Zobacz: iOS 13.1.3 i iPadOS 13.1.3 wydane - oto, co naprawiają

Inne zmiany to ponad 70 nowych i uaktualnionych emoji, m.in. przedstawiających zwierzęta, potrawy, czynności, a także emoji przedstawiające pary; ponadto funkcja ogłaszania wiadomości przychodzących na słuchawkach AirPods przez Siri, obsługa słuchawek AirPods Pro, funkcja prywatnego  monitoringu w HomeKit, obsługa routerów zgodnych z HomeKit oraz nowe ustawienia Siri. 

Prywatny monitoring w HomeKit pozwala w bezpieczny sposób rejestrować, przechowywać i wyświetlać zaszyfrowane materiały wideo pochodzące z własnych kamer nadzorujących. a do tego ma funkcję rozpoznawania osób, zwierząt i pojazdów. W iOS 13.2  pojawia się także możliwość kontroli nad danymi przesłanymi przez internet lub wewnątrz domu przez akcesoria HomeKit dzięki routerom zgodnym z HomeKit.

Zobacz: Apple udostępnia aktualizacje iOS 13.1 oraz iPadOS 13.1. Długa lista naprawionych błędów

W Siri można określić w ustawieniach  prywatności, czy Apple może przechowywać zapisy interakcji głosowych z Siri i z funkcją Dyktowanie w celu ich udoskonalenia.

Do tego oczywiście użytkownicy iUrządzeń otrzymują sporą listę poprawek błędów i udoskonaleń. Paczka z aktualizacją ma 574,5 MB.

Zobacz: Apple co kilka dni aktualizuje iOS 13. Obecna wersja to 13.1.2
Zobacz: Aktualizacje do iOS 13 oraz iPadOS: to już dziś, to już teraz
 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu