DAJ CYNK

Apple odblokuje NFC w iPhone'ach dla lepszego wykorzystania modułu zbliżeniowego

26.05.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5742

Ważne 3

1

Odkąd w iPhone 6 uruchomiono system płatności zbliżeniowych Apple Pay, użytkownicy wyrażają swe niezadowolenie z powodu ograniczenia możliwości, jakie daje NFC, do tej jednej, "właściwej" drogi. Łączność ta w telefonach z jabłuszkiem w logo nie daje żadnych dodatkowych opcji, co trochę mija się z zamysłem technologii near-field. Najnowszy raport portalu theinformation.com wskazuje na możliwość wprowadzenia rozszerzeń do NFC dla iPhone'ów



Odkąd w iPhone 6 uruchomiono system płatności zbliżeniowych Apple Pay, użytkownicy wyrażają swe niezadowolenie z powodu ograniczenia możliwości, jakie daje NFC, do tej jednej, "właściwej" drogi. Łączność ta w telefonach z jabłuszkiem w logo nie daje żadnych dodatkowych opcji, co trochę mija się z zamysłem technologii near-field. Najnowszy raport portalu theinformation.com wskazuje na możliwość wprowadzenia rozszerzeń do NFC dla iPhone'ów.

Wprowadzenie przez Apple "CoreNFC framework" w iOS 11 stało się pierwszym krokiem do rozwoju funkcjonalności, daje bowiem dostęp aplikacjom firm trzecich do modułu NFC, niemniej dostęp ten pozostanie mocno ograniczony. Na razie aplikacje nie będą mieć praw do zapisu informacji a sam interfejs API funkcjonuje tylko, kiedy apki są w stanie aktywności. To dosyć niewygodnie dla użytkowników, którzy muszą każdorazowo odblokowywać ekran i uruchamiać aplikację, żeby na przykład otworzyć drzwi w hotelu czy skorzystać z karty biletu miesięcznego. Do tej pory jednak tylko Apple Pay jest komfortowe w codziennym użytkowaniu.

W raporcie pojawia się informacja, że pracownicy Apple już korzystają z rozszerzonego NFC - zamiast identyfikatorów w siedzibie w Cupertino, a sam moduł współpracuje z terminalami opracowanymi przez firmę HID Global. Oczekuje się, że nowe funkcjonalności zostaną zaprezentowane podczas corocznego wydarzenia WWDC, które odbędzie się na początku czerwca, wraz z ogłoszeniem kolejnej, dwunastej wersji iOS.

Źródło tekstu: theinformation.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
40. ~chacik
0

2018-05-28 22:00:33

@39 iphoneski - Pewnie masz rację co do aktualizacji - niestety nie bardzo mam wybór - pracuję w dużej firmie i zgodnie z polityką pracodawcy, nie mogę wyłączyć aktualizacji. Podobnie z odświeżaniem w tle - mail musi być w trybie push (a przychodzi ich kilkaset a czasem kilka tysięcy dziennie). Do tego apki ze naszego firmowego sklepu, którym pewnie też daleko do ideału jeśli chodzi o optymalizację. Ten 6s to mój pierwszy iPhone i przyznam, że jestem po prostu trochę rozczarowany - na początku chodził znacznie szybciej a bateria wytrzymywała od piątku wieczór do poniedziałku rano bez najmniejszego problemu. Wiem, że wydajność baterii spada z czasem (odczułem to boleśnie przy moim poprzednim HTC One M9, który po 2 latach nie wytrzymywał od rana do wieczora), ale w ustawieniach w przy stanie/kondycji baterii mam 99% (a jest raczej 49%). W środę druga szansa - dostaję od firmy najnowszego iPada Pro, ciekawe czy tym razem Apple zaskoczy mnie na plus.

Odpowiedz

39. iphoneski
0

2018-05-28 16:53:01

@38 chacik dlatego ja nie instaluję nowych systemów, na SE mam 10 i tak już raczej zostanie. A gdybyś w tym 6 wyłączył kilka zbędnych funkcji typu odświeżanie w tle albo sugestie Siri to i bateria trzymałaby dłużej i telefon działałby szybciej. Poza tym U11 jest z maja 2017, a iPhone 6 z września 2014, dlatego u11 musi być lepszy, porównywać może z iPhone 7, a bardziej trafnie z 8, czyli 3 generacje dalej.

Odpowiedz

38. ~chacik
0

2018-05-28 16:39:59

@13, iphoneski - prywatnie mam HTC U11, służbowo iPhona 6s. Różnica w szybkości działania na niekorzyść 6s jest ogromna. Zgodzę się, że po wyjęciu z pudełka działał fajnie. Niestety z każdą kolejną aktualizacją jest coraz gorzej - muli, zacina. Apple dopasowuje kolejne wersje do mocniejszego sprzętu i to wyraźnie widać. Obstawiam celowe działanie - w końcu zirytowany użytkownik sięgnie po nowszy model. Także czas działania to dramat - wracam z pracy 100% baterii, wychodzę rano 39%, a telefonu nie dotykam. Telefon ma trochę ponad rok.Co do Windows 10 - faktycznie porażka, zwłaszcza po instalacji obowiązkowego dla posiadaczy Apple iTunes z iCloud i resztą. System uruchamia się 7 sekund dłużej - niby mało, ale jeśli wcześniej startował w 19 sekund to wydłużenie o 7 oznacza spory spadek wydajności.

Odpowiedz

37. ~
0

2018-05-28 12:52:15

@34 facet = wlo

Odpowiedz

36. ~7 Niezgodna
0

2018-05-28 09:35:30

34). Mnie akurat apple zniechèciło cenà i wymaganiem neta przy uruchomieniu fona. Doszło jeszcze karta nano.

Odpowiedz

35. ~cosik
0

2018-05-28 09:34:39

@34. Po Twoich komentarzach widzę, że lubisz elektronikę. Masz duże możliwości dalszego podnoszenia kwalifikacji i kontaktów w Radioklubie. Zdobądż licencję i nowe kontakty fachowe!!! Warto!!!

Odpowiedz

34. t r o i p
0

2018-05-28 09:07:18

33,Przeszkadza niektórym to co piszę, ponieważ wydając kilka tysięcy PLN należałoby oczekiwać urządzenia kompletnego.To mniej więcej tak jakby kupić samochód za 300 tysięcy który ma niesamowity silnik i ogólnie jest super ale nie jeździe więcej niż 50 km/h i do tego nie posiada biegu wstecznego, ale poza tym jest super, tak samo właśnie jest z iPhone. ;)

Odpowiedz

33. ~7
0

2018-05-28 08:55:07

32). A co on im ma przeszkadzać? Pisze sobie - inni tez sie moga podłaczyć do dyskusji.Przestañ sie czepiać innych.

Odpowiedz

32. ~CaIm 7
-1

2018-05-28 08:29:16

@31. a nie mógłby gdzies na murach chlastac sprayem tych swoich pseudomądrosci ten domorosły ekspert ? po co on tu bredzi ? gdzie sa adminowie tego foprum ,ze jeszcze nie wycieli trola ?

Odpowiedz

31. ~
0

2018-05-28 08:14:17

troip piszę konkrety a ty Pelikan bzdury niemające nic wspólnego z tematem

Odpowiedz

30. mlody_pelikan
0

2018-05-28 08:02:17

u tego troipa to neizły ból dupska wywołuje ten iphone hahaha co gościowi apple zniszczyło życie to masakra, zamiast zająć się czymś pozytecznym, nie wiem wyjść z dziewczyna na spacer czy do kina to typ siedzi tutaj całe dnie i wyszukuje neiwygodne dla niego informacje żeby przekonać innych w internecie że iphone/''y są ch...we hahaha

Odpowiedz

29. ~Obserwuje
0

2018-05-27 23:52:38

Wlo : troip1 : 1.Kiedyś troip naskoczyl mocno na wlo, a dziś rewanż

Odpowiedz

28. wlo
0

2018-05-27 22:40:01

27 - daj coś z 2015 ;-)

Odpowiedz

27. t r o i p
-1

2018-05-27 22:38:06

Wlo piszę od dawna to co jest prawdą, i nic dziwnego że inni sięgają po moje teksty.A ty znowu chciałeś przycwaniaczkować, jak tani naciągacz z bazaru, wstydziłbyś się wlo.Nie wiedziałem że tak niskiego lotu jeteś, jestem twoim zachowaniem bardzo rozczarowany.

Odpowiedz

26. wlo
0

2018-05-27 22:30:01

to daj jeszcze coś z 2015 ;-)Jeśłi już tylko w kółko to samo lubisz powtarzać ;-)

Odpowiedz