DAJ CYNK

Apple i Oprah Winfrey podpisali umowę dotyczącą wieloletniej współpracy

17.06.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 11

Ważne 2

2

Wyścig o uwagę konsumentów trwa. Aby utrzymać się w czołówce i móc konkurować z Netflix'em i Amazon'em, Apple właśnie podpisało umowę dotyczącą współpracy z Oprah Winfrey. Prezenterka znana z autorskiego talk show związana jest również umową z kanałem telewizyjnym OWN, nie przeszkodziło to jednak w stworzeniu kontraktu z producentem iPhone'ów.Wyścig o uwagę konsumentów trwa. Aby utrzymać się w czołówce i móc konkurować z Netflixem i Amazonem, Apple właśnie podpisało umowę dotyczącą współpracy z Oprah Winfrey. Prezenterka znana z autorskiego talk show związana jest również umową z kanałem telewizyjnym OWN, nie przeszkodziło to jednak w stworzeniu kontraktu z producentem iPhone'ów.

Apple nie opublikowało oficjalnej wiadomości, kiedy współpraca ma się rozpocząć, jednak wiadomo, że producent w planach ma kilka programów telewizyjnych oraz filmów a zatrudnienie gwiazdy formatu Oprah wiąże się z wartością dodaną w postaci doświadczenia oraz rozpoznawalności prezenterki. Nie wiadomo czy nowe treści stworzone w wyniku powyższego kontraktu będą rozpowszechniane za pomocą już istniejących kanałów np. Apple Music, czy planowane jest stworzenie w tym celu nowego medium.

Warto nadmienić, że w ubiegłym roku Apple zawarło podobne umowy m. in. z takimi osobami jak Reese Witherspoon, Kevin Durant czy Steven Spielberg. Efekty takiej współpracy mają na celu zarówno utrzymanie bazy użytkowników Apple TV, ale również przyciągniecie kolejnych, skłonnych do opłacania usług klientów a rzesza fanów Oprah należy do jednej z najliczniejszych na świecie.

Źródło tekstu: bloomberg.com, wł

Komentarze
Zaloguj się