DAJ CYNK

Apple: Dla Polaków droższe gry i aplikacje

19.05.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 21

Ważne 4

6

W ciągu kilku dni Apple zmieni ceny swoich usług oraz ceny w swoich sklepach na złotówki. Nie mamy jednak powodów do radości. Będzie drożej.W ciągu kilku dni Apple zmieni ceny swoich usług oraz ceny w swoich sklepach na złotówki. Nie mamy jednak powodów do radości. Będzie drożej.

Zmianie z euro na złotówki ulegną ceny w App Store, iTunes Store, iBooks Store, Apple Music i w pakiecie dyskowym iCloud. Wprowadzenie zmiany zauważymy też w cenach subskrypcji, przedsprzedaży czy w upominkach iTunes.

Czemu zatem będzie drożej? Wszystko wynika z tabel przewalutowania. Obecnie mimo konieczności przewalutowania - ceny aplikacji bywały tańsze niż gdyby od razu były w złotówkach. Wg projektu Apple'a teraz mają wzrosnąć - aplikacje na pierwszym szczeblu płatności będą kosztowały 4,99 zł.

Polska nie będzie jedynym rynkiem na którym dojdzie do takiej zmiany. W swoich rodzimych walutach zapłacą mieszkańcy Chile, Chorwacji, Kolumbii oraz Peru (tam zmiana z dolara), oraz Bułgarii, Czech, Rumunii i Węgier (zmiana z euro).

Zobacz: Droższe aplikacje w Apple App Store

Źródło tekstu: Apple, wł

Komentarze
Zaloguj się