DAJ CYNK

Aplikacje z Androida na Chrome OS

20.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2657

Ważne 4

1

Nowa wersja alfa systemu Chrome OS pozwala na instalowanie aplikacji z Androida.

Nowa wersja alfa systemu Chrome OS pozwala na instalowanie aplikacji z Androida.

Wersja alfa Chrome OS w wersji 53 daje nadzieję na dużo lepszą przyszłość systemu Google'a. Można na niej instalować aplikacje z Androida. Co prawda tylko te w wersji dla tabletów, ale w przyszłości powinno się to zmienić. Dzięki temu Chrome OS może w końcu stać się realnym zagrożeniem dla systemów Apple i Microsoftu.

Na chwilę obecną możliwość instalacji aplikacji z Androida jest dostępna wyłącznie dla trzech chromebooków - Asus Chromebook Flip, Chromebook Pixel i Acer Chromebook R11, ale lista ma zostać wzbogacona w najbliższych miesiącach o kilkadziesiąt innych modeli.

Wersje alfa aplikacji i systemów z reguły są bardzo niestabilne i pełne błędów, ale jak można przeczytać w Internecie - w tym przypadku warto zaryzykować. Pierwsze wrażenia z możliwości instalowania aplikacji Androida na Chrome OS są bardzo pozytywne.

Źródło tekstu: Google; venturebeat

Komentarze
Zaloguj się
2. ~Master Chief
0

2016-06-21 10:12:37

Taka funkcja od kilku lat (!) dostępna w systemie BlackBerry 10 i co? Podkradane z innej platformy aplikacje okazał się nie być kluczem do sukcesu a jedynie protezą, która nie zawsze działa. Dla przykładu aplikacje wymagające Usług Google odpalają się częściowo lub wcale i w przypadku tych, które korzystają np. z identyfikacji urządzenia jest to nie do obejścia.Ciekawe czy w Chrome jest tak samo?

Odpowiedz

1. ~
0

2016-06-21 09:08:20

Przyklad dla Microsoftu jak to sie powinno robic.

Odpowiedz