DAJ CYNK

Aplikacje to żyła złota: 113 miliardów pobrań aplikacji, 76 miliardów dolarów wydanych na płatne aplikacje

21.12.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3385

Ważne 0

0

Twórcy aplikacji mobilnych zarobili w ostatnim roku aż 76 miliardów dolarów. To wzrost o 20% w stosunku do ubiegłego roku. W przyszłym roku żniwa mają być jeszcze lepsze...

W 2018 roku liczba pobrań aplikacji sięgnęła 113 miliardów. To co prawda mniej imponujący wynik niż w przypadku wzrosty zysków, jednak trzeba pamiętać, że te wyniki to tylko App Store i Google Play. Nie obejmują one popularnych w Chinach innych sklepów z aplikacjami.

Najchętniej pobieranymi aplikacjami w mijającym roku były Facebook Messenger, Facebook i WhatsApp. Całe podium zajął zatem Mark Zuckerberg. Gdyby nie świetny rok aplikacji TikTok, to pewnie zająłby on pierwsze cztery miejsca - piąty jest bowiem Instagram. Trzy najczęściej pobierane gry to Helix Jump, Subway Surfers i PUBG.

Inaczej jednak wygląda klasyfikacja, jeśli popatrzymy na te aplikacje, które generują najwięcej pieniędzy. Wtedy wśród "zwykłych" aplikacji na czele znajdują się Netflix, Tinder i Tencent Video. Zwrócić uwagę należy na komunikator Line, który ze sprzedaży naklejek zrobił prawdziwy biznes.

Ale najciekawsza tabela to najlepiej zarabiające gry. Dominuje Fate/Grand Order, a za nim znajdują się Honour of Kings i Monster Strike. Zwycięstwo kolejnej opowieści dziejącej się w świecie zaprojektowanym przez Kinoko Nasu jest o tyle ciekawe, że gra jest oficjalnie dostępna tylko w Japonii, USA i na Tajwanie. Pozostali gracze (tacy jak autor tekstu) muszą pobierać grę z innych źródeł. Tytuł ma naprawdę oddanych graczy. Przedstawiamy wam takiego, który na ukochaną grę wydał równowartość 70 tysięcy dolarów... Oczywiście, da się grać za darmo, ale rozumiemy jego pasję.

 

Źródło zdjęć: techcrunch

Źródło tekstu: app annie, techcrunch, wall street journal, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu