DAJ CYNK

Aplikacje do edycji zdjęć ukrywają złośliwy kod w sklepie Google Play

15.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4217

Ważne 6

2

SophosLabs odkrył ponad 20 aplikacji w sklepie Google Play, które przechowują złośliwe oprogramowanie reklamowe Guerilla.SophosLabs odkrył ponad 20 aplikacji w sklepie Google Play, które przechowują złośliwe oprogramowanie reklamowe Guerilla.

Złośliwe oprogramowanie zidentyfikowane przez Sophosa jako Andr/Guerilla-D trafiło do Google Play w marcu i kwietniu 2018 roku w aplikacjach do edycji zdjęć. Wszystkie one zostały zgłoszone do firmy Google. Lista aplikacji jest następująca:Aplikacje ze złośliwym oprogramowaniem Guerilli działają w narzędziach. Są to głównie gry, latarki lub edytory zdjęć. Zainfekowane narzędzia, podczas spełniania swojej podstawowej funkcji, kontaktują się dodatkowo ze zdalnymi serwerami i otrzymują instrukcje do pobrania złośliwych plików JAR (Java Archive). Dodatkowy kod Java generuje nieuczciwe przychody z reklam dla twórców aplikacji, sprawiając, że telefon sam "klika" w reklamy Google w tle, bez wiedzy użytkowników. Aby uniknąć wykrycia, pliki JAR są szyfrowane za pomocą algorytmu DES i odszyfrowywane przez telefon.Chociaż w sklepie Google Play co jakiś czas jest wykrywane złośliwe oprogramowanie, jest to wciąż najbezpieczniejsze narzędzie do pobierania aplikacji na urządzenia z Androidem.

Źródło tekstu: Sophos

Komentarze
Zaloguj się
33. ~123÷u
1

2018-05-16 17:08:51

@32 jeżeli o mnie chodzi to ja używam wyłacznie innej przeglądarki niż ta w urządzeniu. Jasne, każdy z nas ma inne zapotrzebowania, ale ta w urządzeniu firmowa nie spełnia moich potrzeb.

Odpowiedz

32. Quetzal
1

2018-05-16 16:09:29

Cyt.: "Chociaż w sklepie Google Play co jakiś czas jest wykrywane złośliwe oprogramowanie, jest to wciąż najbezpieczniejsze narzędzie do pobierania aplikacji na urządzenia z Androidem."Sam miałem kiedyś wirusa z jakiegoś launchera z oficjalnego sklepu Samsunga. Więc w oficjalne sklepy nie wierzę.Ja używam wyłącznie fabrycznej, samsungowej przeglądarki internetowej do banków i wszystkiego co wymaga szyfrowania. A wszelkie aplikacja, oczywiście bezpłatne, które nie wymagają do działania łacznosci internetowej (edytory grafik, aplikacje sms, edytory tekstu) pobieram w formie plików apk i całkowicie odłączam im dostęp do internetu (w ogóle odbieram tyle uprawnień ile tylko możliwe aby aplikacja działała prawidłowo).Ponoć mam paranoję, ale przynajmniej nigdy nie oglądam na smartfonie reklam.

Odpowiedz

31. ~123÷u
0

2018-05-16 14:37:44

@29 30 a ja Ci proponowałen zainstalowanie PRZEGLĄDARKI z ktorej miałbyś pełną satysfakcje na swoim sprzęcie!!!

Odpowiedz

30. ~frasag
0

2018-05-16 09:08:40

Zamiast amityptyliny mam Pinexet

Odpowiedz

29. ~frasag
0

2018-05-16 08:59:45

Ja nie dorobiłem się jeszcze niczego wyższego niż W10Mobile- nawet Androida jeszcze nie mam. Ale niektórzy piszą tutaj jakby sami mieli w głowie całą cysternę oleju- a u innych tylko siano było.

Odpowiedz

28. ~Mr.Pelisa
0

2018-05-16 08:51:21

@13 mlody_pelikanUżywam androida, a Ty pisząc: " reszta to syf którego nikt o zdrowych zmysłach czy odrobiną i to naprawde taką minimalną odrobiną oleju w głowie nie używa" - obrażasz mnie!? Większość Twoich wypowiedzi to obrażanie osób, które używają coś innego niż iphone, piszesz, że to "biedaki" itp.Niech ADMINISTRACJA coś zrobi z tym Panem i jego wypowiedziami...Pozdrawiam

Odpowiedz

27. tMati
0

2018-05-15 22:36:08

@23 Jak by API było bezpieczne, to by jailbreak był niemożliwy, a tak na Pwn2own wszystko z logo ogryzka pada najszybciej. Nie bez powodu w aktach Snowdena NSA twierdziło, że mogą przejąć kontrolę nad iPhonem z palcem w uchu.Masz tu Yeti, przed którym Apple musiało szybko łatać iOS, siedział sobie w chipie i roznosił się po Wi-Fi:

Odpowiedz

26. 2oneX_
1

2018-05-15 21:56:42

Niby mają wady ale szczerze? Jeśli używasz sprzętu z głową to nie masz na nim syfu, a iOS jest właśnie dla ludzi ograniczonych którzy nie potrafią bezpiecznie poruszać się po sieci. No beka trochę ale cóż.

Odpowiedz

23. Remington
0

2018-05-15 19:22:24

troiptyle piszesz żeby tylko dowieść jaki to Apple niedoskonały. A faktów nie zmienisz, że iOS jest przez ograniczone API odporny na niebezpieczne ataki, a sklep ma zweryfikowane aplikacje, za to w Androidzie jedno i drugie jest na odwrót. Wirusy na iOS są jak yeti niby są ale nikt ich nie widział. Podczas gdy wirusy na Androidach pozwoliły już okraść wielu ludzi.

Odpowiedz

22. t r o i p
0

2018-05-15 19:03:43

Rozdział drugi:2. Wmawiaj sobie, że wady to zaletyiPhone — jak każdy przedmiot na świecie — ma swoje wady i zalety. Jeśli jednak chcesz być prawdziwym fanboyem, nie możesz dopuszczać istnienia tych pierwszych do swojej świadomości.Nie jest to łatwe, bo oczywiście nie możesz udawać, że iPhone ma slot na kartę pamięci. Zamiast tego wmów sobie, że to zaleta. Musiałeś dopłacić 500 zł do wariantu z większą ilością pamięci? Doskonale. Zostało ci mniej pieniędzy na alkohol, więc będziesz zdrowszy. I jak tu nie kochać Apple/''a?Poniżej kilka przykładów wad zamienionych w zalety.Słaba bateria? Dzięki temu iPhone zwiększa twoją produktywność, bo wyciągasz go tylko wtedy, gdy potrzebujesz i nie tracisz czasu na głupoty.Brak multi-window? Ta funkcja w telefonie to wada, bo drugie okno z aplikacją tylko niepotrzebnie rozprasza.Mało pamięci? Genialnie — nie będziesz marnował miejsca na niepotrzebne aplikacje i zdjęcia, co pozwoli ci się skupić na tym, co najważniejsze.Czasami trudno jest wymyślić wiarygodny argument. Gdy ktoś wytyka jakiś brak, najbezpieczniej odpowiedzieć "a po co ci to? Mnie to niepotrzebne.". To sprawdza się w każdej sytuacji.Ważna uwaga: to, że oczywista wada jest zaletą, musisz wmówić nie tylko androidowcom, ale i przede wszystkim sobie. W przeciwnym wypadku będziesz mało wiarygodny.Mam nadzieję że to rozjaśnia ci nieco motywy zachowań pewnych osób. ;)

Odpowiedz

21. t r o i p
0

2018-05-15 19:00:30

18, 2oneX,Powiem ci dlaczego niektórzy zachowują się w taki właśnie sposób:Jak zostać fanboyem Apple poradnik kompletny.Rozdział pierwszy.Traktuj Apple/''a jak członka rodzinyApple to firma złożona z całkowicie obcych dla ciebie ludzi, którzy chcą od ciebie wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy, żeby było ich stać na nowe jachty i wille z basenem. iPhone to zwykły przedmiot codziennego użytku produkowany przez Chińczyków, którzy nie mają pojęcia o twoim istnieniu. Gdy masz tego świadomość, bronienie Apple/''a własną piersią jest trudne i wymaga samozaparcia, bo nikt ci nigdy nawet za to nie podziękuje. Na szczęście istnieje proste ćwiczenie myślowe, które ułatwi ci to zadanie.Wyobraź sobie, że Apple to twoja matka . Wiesz jak to jest z matką — możesz od czasu do czasu rzucić w jej kierunku jakąś docinkę, ale nigdy nie pozwolisz, by ktokolwiek cię wyręczał. Gdy zatem ktoś krytykuje wysokie ceny produktów Apple/''a, system ios czy słabą baterię iPhone/''a, traktuj to tak, jakby obrażał twoją matkę. Dzięki temu łatwiej będzie ci zaangażować się emocjonalnie, a kontrargumenty ułożą się w twojej głowie same.

Odpowiedz

20. ~Wypędzono trolla 7
-1

2018-05-15 18:37:09

Ciekawe czy znany tu spamer i troll C... 7 nie wstrzykiwał swoimi głupimi komentarzami na telepolis jakiegoś złośliwego kodu. Dobrze że go zajmowano i już nie może szkodzic

Odpowiedz

19. Crismon
0

2018-05-15 18:07:23

@17 To nie myśl, bo to nie jest twoja najmocniejsza strona.@16 Ale ja doskonale o tym wiem tylko pelikan rozdmuchuje sprawę jakby nie wiadomo co robiło to złośliwe oprogramowanie. W tym konkretnym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek wygradaniu kasy czy danych.

Odpowiedz

18. 2oneX_
2

2018-05-15 17:59:05

@9 wiesz że nikogo nie przekonasz do swojego bożka nawet jak tak bardzo będziesz bronił go, ja wolę mieć androida który mogę skonfigurować jak chce mimo tych dziur które posiada przy czym nie stracę gwarancji. A Ty mimo że ktoś podał prawdziwe przykłady bronisz się rękami i nogami a często t#łek nastawiasz żeby Apple Cię tam pukał gdzie za słaby sprzęt każą sobie płacić więcej niż inni producenci za najlepszy. Przykro mi że co niektórym osobą marka pierze mózgi.

Odpowiedz

17. mlody_pelikan
-3

2018-05-15 17:51:28

tak właśnie myślałem :D

Odpowiedz