DAJ CYNK

Aplikacja Xperia Diagnostics od Sony

25.03.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 7

Ważne 1

1

Sony Mobile wprowadza nową wersję aplikacji - Xperia Diagnostic. Dzięki niej użytkownik bez korzystania z serwisu producenta będzie mógł samodzielnie sprawdzić podstawową funkcjonalność smartfonu z rodziny Xperia i w przypadku wykrycia problemów dokonać jego naprawy.

Sony Mobile wprowadza nową wersję aplikacji - Xperia Diagnostics. Dzięki niej użytkownik bez korzystania z serwisu producenta będzie mógł samodzielnie sprawdzić podstawową funkcjonalność smartfonu z rodziny Xperia i w przypadku wykrycia problemów dokonać jego naprawy.

Nowe narzędzie powinno zaoszczędzić użytkowników sporo czasu i rozwiązać wiele problemów.
Biorąc pod uwagę fakt, że ponad 30% reklamacji naszych klientów, to zgłoszenia wymagające jedynie aktualizacji oprogramowania lub takie, gdzie faktycznie usterki nie stwierdzono, wierzę, że zapewni ono szybką i prostą weryfikacją faktycznego stanu smartfona - mówi Jacek Babut, Service Account Manager w Sony Mobile.

Aplikacja jest dostępna w języku polskim i automatycznie dostosowuje się do ustawień językowych telefonu. Można ją pobrać z platformy Google Play. Dodatkowo Sony Mobile pracuje nad tym, by w drugiej połowie roku aplikacja była preinstalowana w każdym smartfonie wchodzącym na polski rynek.

Kluczowe funkcje Xperia Diagnostics Tool:

  • ocenia funkcjonalność smartfonu Xperia,
  • analizuje zainstalowane aplikacje i jak wpływają one na działanie smartfonu,
  • analizuje poprawne działanie sprzętu typu kamera, głośnik,
  • podaje instrukcje jak rozwiązać problem,
  • rozpoznaje oprogramowanie, wersje Androida i daje swoje rekomendacje.

Źródło tekstu: Sony Mobile

Tagi: sony
Komentarze
Zaloguj się