DAJ CYNK

Aplikacja na smartfon pomóc ma w leczeniu kontuzji

30.05.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 35

Ważne 2

5

Coraz więcej osób uprawia sport, coraz większej liczbie trenujących przytrafiają się kontuzje. Aplikacja OrtoMedSport to narzędzie medyczno-treningowe dla wszystkich, którzy borykają się z problemami związanymi z układem ruchu i poddani są rehabilitacji.Coraz więcej osób uprawia sport, coraz większej liczbie trenujących przytrafiają się kontuzje. Aplikacja OrtoMedSport to narzędzie medyczno-treningowe dla wszystkich, którzy borykają się z problemami związanymi z układem ruchu i poddani są rehabilitacji.

Aplikacja powstała w Łodzi i została przygotowana przez polskich lekarzy, w oparciu o ich codzienne doświadczenia podczas leczenia i rehabilitacji pacjentów. Pomysłodawcą i twórcą aplikacji jest lekarz Bartłomiej Kacprzak z kliniki OrtoMedSport.

Aplikacja pomóc ma w jak najszybszym dojściu do pełnej sprawności po przebytych kontuzjach, urazach i operacjach. Stanowi dodatek i uzupełnienie standardowej opieki lekarskiej i fizjoterapeutycznej, do której dostęp może być utrudniony. Pomoże wykonać ćwiczenia w warunkach domowych, przy wykorzystaniu minimalnej ilości sprzętu.

Dzięki aplikacji pacjent otrzyma kompletny zestaw ćwiczeń wraz z ich dokładnym opisem (liczbą powtórzeń, czasem trwania, itp.) oraz dostępem do filmów instruktażowych. Intensywność ćwiczeń regulowana jest w oparciu o poziom bólu, który wskazuje użytkownik w skali 1-10 przed rozpoczęciem każdej sesji treningowej.

Program powiadomi także o zbliżającej się porze treningu oraz umożliwia przegląd już odbytych ćwiczeń.

Aplikacja dostępna jest obecnie na urządzenia z systemem Android. Zapłacić za nią trzeba 8,59 zł. Pojawić się ma także wersja dla systemu iOS.


Źródło tekstu: MarketNews24, OrtoMedSport, wł

Komentarze
Zaloguj się