DAJ CYNK

Apex Legends w wersji na telefony dołączy do popularnego PUBG

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4431

Idąc śladami Fortnite oraz PUBG, Apex Legends trafi na tablety i smartfony. Planowany jest również debiut gry na rynku chińskim, co ogłoszono podczas spotkania z inwestorami Electronic Arts.

Decyzja Respawn Entertainment i EA wydaje się oczywista. Apex Legends idzie drogą wytyczoną przez inne popularne gry battle royale, czyli PUBG oraz Fortnite, które na urządzeniach mobilnych już są. Jak podkreślał na spotkaniu z inwestorami dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, Apex Legends to najszybciej rozwijający się tytuł w historii firmy.

Zobacz: Apex Legends na Androida i iOS? Twórcy gry mają ambitne plany. Pozycja Fortnite jest zagrożona

Na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących daty premiery oraz dostępności na różnych platformach, ale niemal pewnym jest, że Android oraz iOS znajdą się w gronie pierwszych. Pozostaje pytanie: czy wzorem Fortnite'a planowana jest również wersja dla przenośnej konsoli Switch? Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana, bowiem Epic Games zadbał o 'cross-platformowość'. Deweloper ma jeszcze jednego asa w rękawie - własny silnik Unreal.

Zobacz: Fortnite i PUGB w jednym? Xiaomi pracuje nad mobilną grą Survival Game z trybem Battle Royale

W miesiąc od premiery w Apex Legends zagrało 50 mln ludzi, z czego 30 proc. nie miało do tej pory do czynienia z katalogiem gier EA. 

Źródło zdjęć: ea.com

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu