DAJ CYNK

Andromeda OS - co nowego szykuje Google?

26.09.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5

Ważne 4

0

4 października Google zaprezentuje szereg nowości sprzętowych i programowych. Największą z nich może być zupełnie nowy system operacyjny - Andromeda OS.

4 października Google zaprezentuje szereg nowości sprzętowych i programowych. Największą z nich może być zupełnie nowy system operacyjny - Andromeda OS.

Do tej pory głównym wydarzeniem zbliżającej się konferencji Google'a miała być nowa seria smartfonów Pixel, która zastąpi dobrze znane Nexusy. Oprócz tego pokazany zostanie Chromecast 4K, autorski router Wi-Fi i gogle VR, a także najnowsza odsłona Androida w wersji 7.1. Najprawdopodobniej zobaczymy również nowy system operacyjny.

Andromeda OS ma być połączeniem Androida i Chrome OS. Póki co, jest to w zasadzie wszystko co wiemy na jego temat. Co ciekawe, pierwsze wzmianki o systemie pojawiły się jeszcze w 2015 roku. The Wall Street Journal informował, że w 2016 roku zobaczymy wczesną wersję nowego systemu, który na rynek ma trafić w 2017 roku. Potwierdzenia tych doniesień można szukać w słowach Hiroshi Lockheimera, wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój produktów Google'a, który na Twitterze napisał: Osiem lat temu zaprezentowaliśmy pierwszą wersję Androida. Mam wrażenie, że za kolejne osiem lat wszyscy będą mówić o 4 października 2016 roku.

Zobacz: Google pracuje nad Androidem 7.1
Zobacz: Huawei pracuje nad tabletem dla Google'a?
Zobacz: Koniec smartfonów z serii Nexus

Źródło tekstu: Androidpolice; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy