DAJ CYNK

Android - QuadRooter nie taki straszny

09.08.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4501

Ważne 7

0

Nowo odkryte luki w systemie Android to potencjalne zagrożenie dla 900 mln urządzeń. Jak się okazuje, można go uniknąć w bardzo prosty sposób.

Nowo odkryte luki w systemie Android to potencjalne zagrożenie dla 900 mln urządzeń. Jak się okazuje, można go uniknąć w bardzo prosty sposób.

Zobacz: Nowa luka w Androidze dotyczy prawie miliarda urządzeń

Zaprezentowane wczoraj cztery poważne luki w systemie Android pozwalają na całkowite przejęcie urządzenia. Aby włamać się do telefonu, musi być na nim uprzednio zainstalowana specjalnie zainfekowana aplikacja. Problemu można więc w bardzo prosty sposób uniknąć - wystarczy instalować aplikację wyłącznie z Google Play.

Z pomocą przychodzi też rozwiązanie Google'a o nazwie Verify Apps. Skanuje ono urządzenie w poszukiwaniu aplikacji z nieznanych źródeł i jest w stanie uporać się tym samym z QuadRootem. Verify Apps występuje w Androidzie od wersji 4.2, co oznacza, że 90% potencjalnie zagrożonych urządzeń może łatwo uniknąć zainfekowania.

Google planuje również wydanie poprawki łatającej wykryte luki systemowe, ale pojawi się ona prawdopodobnie dopiero w październiku.

Źródło tekstu: Android Central; wł

Komentarze
Zaloguj się
25. wlo
0

2016-08-09 17:59:32

PLANET... Ja jestem z rocznika, który miał łacinę w średniej szkole - uczyłem się jej kilka lat... DO po łacinie to AD ;-)Poligloci, językoznawcy...

Odpowiedz

24. PLANET
0

2016-08-09 17:58:23

Do ; ) wlo, no kaman... ; )

Odpowiedz

23. wlo
0

2016-08-09 17:28:09

arek - at? Co to za słówko jest?

Odpowiedz

22. PLANET
1

2016-08-09 17:23:56

orson: mimo wszystko jest jakaś poprawa, to jest na plus. Ale czy Ty musisz większość tekstów pisać tak, że odnosi się wrażenie że są pisane na kolanie..? Wiem że liczy się wolumen, ale czy nie jakość jest ważniejsza? Tym legitymowało się zawsze Telepolis, jeśli chodzi o treść (lapsusy się zdarzają, najczęściej językowe, nikt nie jest idealny - ale esencja to istota przecież), czy to ma się zmieniać? Weź to przemyśl chłopie. Dzięki z góry.

Odpowiedz

21. ~Bouli
0

2016-08-09 16:38:18

Ja to chyba jestem tępa dzida albo nawet tempa dzida :) Coś trzeba kliknąć czy to się samo skanuje? W google play/''u nie mogę tego znaleźć... Ustawienia, konta, historia, no nigdzie kurde...

Odpowiedz

20. orson_dzi
0

2016-08-09 16:17:48

@1 i to doslownie, jak wczoraj czytalem o tym, to wialo panika z wiekszosci tekstow, a problem sie praktycznie sam rozwiązał.

Odpowiedz

19. xander21
0

2016-08-09 16:11:31

haha wczoraj straszenie, dziś rozwiązanie LOL.

Odpowiedz

18. ~
0

2016-08-09 16:10:55

6, lepszą analogią byłoby: "jak ktoś z nadwagą mówiący totalnemu spaślakowi jak zdrowo się oDżywiać (bo chyba nie o ożywianie ci chodziło) i mieć wysportowane ciało".

Odpowiedz

17. ~arek
0

2016-08-09 16:04:10

at 14 być miało

Odpowiedz

16. ~arek
0

2016-08-09 16:03:08

at13. niepokój to ty już masz w tym co piszesz... bo może dotarło ,że jest niestety prawda to co wyraziłem o twoim ...pobycie tu

Odpowiedz

15. ~
0

2016-08-09 16:03:00

arek, znawco pisowni, od siedmiu boleści. Używanie dużej litery po kropkach i zapytajnikach to chyba nowość dla ciebie, tak samo jak używanie spacji PO przecinkach, a nie PRZED. No i oczywiście NIE stosuje się spacji pomiędzy wyrazem, a wewnętrzną stroną nawiasu. Bez tych zasad twoje wypowiedzi czyta się z trudem i jak jakiś bełkot.

Odpowiedz

14. orson_dzi
0

2016-08-09 16:00:18

@13 Jasne, poważnie szczerze nie rozumiem jak mogę zarzucać komuś coś, co dla mnie jest obce. Jak np. zarzucać komuś braki językowe bez umiejętności poprawnego napisania zdania. Że o konieczności wrzucania wielokropka dla zbudowania atmosfery niepokoju każdej wypowiedzi nie wspomnę.

Odpowiedz