DAJ CYNK

Android P będzie wyposażony w funkcję nagrywania rozmów

04.02.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6183

Ważne 3

1

Android Oreo jest obecny zaledwie na 1% urządzeń na świecie. Świat technologii nie stoi jednak w miejscu i Google pracuje nad dziewiątą wersją swojego systemu operacyjnego. Przyniesie nam ona m.in. funkcję nagrywania rozmów.



Android Oreo jest obecny zaledwie na 1% urządzeń na świecie. Świat technologii nie stoi jednak w miejscu i Google pracuje nad dziewiątą wersją swojego systemu operacyjnego. Przyniesie nam ona m.in. funkcję nagrywania rozmów.

Prace nad kolejną wersją Androida trwają już od sierpnia. Dzięki AOSP (Android Open Source Project) możemy jednak być pewni funkcji nagrywania rozmów. Jeśli jednak będziemy z niej korzystać, Android zadba by nasz rozmówca został o tym powiadomiony. Dlatego co kilkanaście sekund usłyszy on krótki dźwięk przypominający o nagrywaniu rozmowy.

Nagrywanie rozmów nie jest niczym nowym. Już model LG Chocolate pozwalał na nagranie rozmowy po uprzednim wciśnięciu odpowiedzialnego za to przycisku. Nie wiadomo jednak jak Google rozwiąże kwestię prywatności, która jest nierozerwalnie związana z nagrywaniem rozmów.

Źródło tekstu: ITHome via keyforweb, wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~pamk22
0

2018-02-05 22:04:11

Wreszcie Android zyska funkcję, którą miała nawet Nokia 6020.

Odpowiedz

29. TomekO
0

2018-02-05 18:19:10

Mam Androida 5.1, pewnie z jakąś nakładką, bo mam opcję systemową nagrywania. Rzadko korzystam ale ostatnio nagrywałem rozmowy z konsultantami BOK odnośnie zgłoszenia. Każdy jeden gada co innego ;)

Odpowiedz

28. ~
0

2018-02-05 12:27:37

Google ma jakas obsesje w kwstii nagrywania. Ostatnio szukalem apki do nagrywania wyswietlacza. Takie apki sa ze 2 najlepsze uzywane przez mlodocianych youtuberow. Niestety zadna z nich nie nagrywa dzwieku "wewnatrz" Androida. Wedlug Google nie wolno i kazda taka apka nagrywa dzwiek przy uzyciu glosnika i mikrofonu. W efekcie otrzymujemy zaszumione nagranie z odglosami naokolo urzadzenia. Niestety nie mam jeszcze najnowszego Androida 7 lub 8, zeby sprawdzic, czy ten problem zostal w nim rozwiazany. Ktos sprawdzal?

Odpowiedz

27. ~icek
0

2018-02-05 12:05:53

Też mi nowość buahahaha android to największy syf

Odpowiedz

2018-02-05 11:58:53

kiedyś mocno przerabiałem temat nagrywania wykładów na uczelni... temat rozbił się a specjalistów prawa własności intelektualnej, którzy jednogłośnie potwierdzali, że można nagrywać... dowiedziałem się też wtedy, że aby nikt nie zarzucał mi naruszania praw autorskich czy tam praw do prywatności itp to wystarczy, że na nagraniu słychać mój głos - zgodnie z prawem możemy siebie nagrywać bez przeszkód i jeśli nagrywamy rozmowę w której uczestniczymy nie musimy nawet nikogo informować... podsłuchy to już inna sprawa

Odpowiedz

25. ~CaIm7
0

2018-02-05 11:39:12

19. alez ty błyskotliwy jestes wlo, co wpis to świeżosc mysli i ich odkrywczosc. nie znam nikogo bardziej, może tylko moja choinka w tym roku bardziej jeszcze błyszczała

Odpowiedz

24. ~hans
0

2018-02-05 10:50:43

mam ustawione nagrywanie wszystkich rozmów, wieczorkiem kasuję wszystkie prywatne i nieistotne inne - zostawiam takie gdzie rozmówca coś ze mną ustala (np. wczoraj cena za naprawę ekspresu do kawy) i w razie "zapomnienia" przez kogoś co mówił zawsze mogę mu przypomnieć :)

Odpowiedz

23. ~hans
0

2018-02-05 10:47:43

Dzięki nagrywaniu rozmów w Xiaomi - wygrałem już 1 sprawę w Sądzie z firmą, która co innego mówiła a co innego robiła a 2 innych wykonawców "zrezygnowało z pozostałej części zapłaty" za umówioną robotę (źle wykonaną) aby tylko nie poprawiać na zgodne z ustaleniami przez telefon ;)

Odpowiedz

22. ~
0

2018-02-05 10:42:04

@17 Pisowcy to odkrecili zdaje sie. Zapamietajcie sobie i sprawdzcie jak jest teraz. Przedtem wykladnia byla taka w III RP: osoby fizyczne moga dowolnie nagrywac bez informowania delikwenta, jesli podejrzewaja, ze zaistnieje przestepstwo opisane w Kodeksie Karnym. To jest zwykle uzyskanie dowodu i spokojnie mozecie nagrywac kazdego delikwenta bezinformowania go. Tak na wszelki wypadek. Na przyklad ustalacie telefonicznie, na odleglosc z jakims marketerem jedno, a na umowie jest cos zupelnie innego i orientujecie sie dopiero po sprawdzeniu rachunku oraz po ustawowym okresie odstapienia od umowy zawieranej na odleglosc, to dzieki nagraniu macie dowod na wyludzenie opisane w artykule 286 Kodeksu Karnego. W sprawach cywilnych roznie to bywa. Jesli cos zalezy od sedziego, to nie ma to nic wspolnego ze sprawiedliwoscia. Sedzia jest tylko czlowiekiem, ktory ma postepowac wedlug aktow prawnych uchwalonych przez parlament, podpisanych przez prezydenta i wydrukowanych przez rzad w Dzienniku Ustaw. Czasem nawet to nie zapewnia sprawiedliwego wyroku, gdy cos jest nie tak w aktach prawnych lub w glowie sedziow.

Odpowiedz

21. ~CaIm7
0

2018-02-05 10:39:08

total recall załatwia sprawe nagrywania rozmów beż zadnego pikania na prawie kazdym androidzie.

Odpowiedz

20. ~sueshack
0

2018-02-05 10:11:14

@2 Przecież i tak was podsłuchują i śledzą. I co robicie? Patrzycie jakby tu zamienić Samsunga na Xiaomi albo LG na Huaweia, bo taniej :D

Odpowiedz

19. wlo
0

2018-02-05 09:37:19

17 - z pewnością sąd kwiestionowałby Twoje nagrania z mikrofonu umieszczonego w salonie sąsiadów ;-) Ale juz nie nagrania Twoje z dostawcą prądu ;-)

Odpowiedz

18. 6230i
0

2018-02-05 09:32:03

LoL miui od xiaomi juz od paru lat ma ta funkcje.

Odpowiedz

17. ~
0

2018-02-05 09:30:06

14. Jak to nie ma? Przecież lyberały z PO uchwaliły takie prawo po tym, jak nagrywali ich płaczącą Beatkę.

Odpowiedz

16. ~Liwiusz
1

2018-02-05 08:51:37

Co do samego androida p - fakt sygnalizowania rozmówcy, że rozmowa jest nagrywana zupełnie dyskwalifikuje tę funkcjonalność. Pozostanę przy zewnętrznych aplikacjach, które tej wady nie mają.

Odpowiedz