DAJ CYNK

Android Oreo Go dla urządzeń z niskiej półki

05.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3685

Ważne 2

0

Google przedstawił nową wersję systemu Android. Ma ona bez problemu działać na smartfonach z 1 GB, a nawet 512 MB pamięci RAM.



Google przedstawił nową wersję systemu Android. Ma ona bez problemu działać na smartfonach z 1 GB, a nawet 512 MB pamięci RAM.

Android Oreo Go będzie działać nie tylko na urządzeniach z niewielką ilością pamięci operacyjnej, ale również małej ilości pamięci wbudowanej. 8 GB nie będzie stanowić żadnej przeszkody. Wynika to z tego, że aplikacje systemowe, takie jak YouTube, Gmail, Google Assistant lub Mapy zostały specjalnie odchudzone, dzięki czemu zajmują o połowę mniej miejsca. Dodatkowo została przygotowana specjalna wersja sklepu Google Play Store, w której podkreślone będą aplikacje, które bez problemu uruchomimy na naszym urządzeniu.

Poza zmniejszeniem aplikacji, większość z nich pozwoli na pobieranie treści przez Wi-Fi z możliwością ich późniejszego uruchomienia. Coś takiego znajdziemy np. w aplikacji YouTube Go. Google chce również zadbać o zużycie transferu i (co pewnie wielu osobom się nie spodoba) wszystkie strony internetowe otwierane w Chromie będą przesyłane na serwery Google'a, zmniejszane i dopiero wtedy przesyłane do urządzenia.

Na koniec zła wiadomość - Android Oreo Go będzie dostępny wyłącznie dla deweloperów. Żeby z niego skorzystać trzeba będzie poczekać na udostępnienie aktualizacji przez producenta lub wypuszczenie na rynek nowych urządzeń, na których system będzie fabrycznie zainstalowany.

Źródło tekstu: Google; wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2017-12-05 23:14:21

@13 Jak nie tak, to w inny sposób wymuszą zmianę sprzętu.

Odpowiedz

13. ~oijhjiop
0

2017-12-05 22:40:24

noo, nakręcają juz rynek. "jestescie dziady, bo macie mało pamięci" nie dajcie sie agresywnemu marketingowi. po co nam to?

Odpowiedz

12. ~asd123
0

2017-12-05 22:12:05

mogli by udostępnić dla wszystkich. zmienił bym z 5 na moim galaxy j5

Odpowiedz

11. ~Yyy
0

2017-12-05 20:01:43

Kolejny gniot... znów ten sam schemat - chcesz nowszą wersję to kup nowy telefon pffff

Odpowiedz

10. ~
0

2017-12-05 19:31:18

@9 Takich dziwolągów słownych jest dużo więcej po polsku. Wychwytują je tylko lingwiści z polskim jako ojczystym. Cudzoziemcy głowią się i bardzo dobrze.

Odpowiedz

9. ~
0

2017-12-05 16:19:49

Cyt: "Android Oreo Go będzie działać nie tylko na urządzeniach z niewielką ilością pamięci operacyjnej, ale również małej ilości pamięci wbudowanej."Czy pamięć operacyjna nie jest pamięcią wbudowaną???Ktoś kiedyś wbudowaną pamięć masową skrócił do "pamięci wbudowanej" i ta głupota przyjęła się u nieuków na stałe.

Odpowiedz

8. Mila89
0

2017-12-05 16:17:11

@5 twoje JEDYNE posty na tym portalu dotycza mnie... hmm jestes fanem czy sie zakochałeś? :> Ps Za kazdym razem ip z innej części USA czyli chyba bana dostałeś na Telepolis ze musisz używać proxy? Ps co tu jest nie po polsku?

Odpowiedz

7. ~Krzysiek
0

2017-12-05 16:11:29

@5 Mimo wszystko ma rację. Niestety, żyjemy w erze clickbaitów :(

Odpowiedz

6. ~
0

2017-12-05 15:59:54

99% urządzeń z Androidem to niska półka :P

Odpowiedz

5. ~
0

2017-12-05 15:33:39

@4 Naucz się pisać na poprawnie po polsku.Ile Ty masz lat,9?

Odpowiedz

4. Mila89
0

2017-12-05 15:28:07

które bez problemu uruchomiMY na naszym urządzeniu. /// to w takim razie nie uruchomiMY tylko ZOSTANA URUCHOMIONE Pozatym dopiszcie w tytule ze chodzi wylacznie o deweloperów, bo masa osob ktora nie czyta treści a same nagłówki stwierdzi ze pojdzie im oreo np na na Samsungu s2

Odpowiedz

2

2017-12-05 15:13:00

Bez sensu te nowe Androidy. Starczyłby jeden dopracowany OS na 3 lata i paczka servispack raz na rok.

Odpowiedz

2. ~klara
0

2017-12-05 15:11:00

@1 kup pan nowe a nie jęcz.. EKOLOGIA!!!

Odpowiedz

0

2017-12-05 15:05:50

Przy tak szybko postępującym rynku mobilnym, każdy producent powinien dawać oba systemy z możliwością przełączenia się na lżejszy, gdy brak aktualizacji do nowego "dużego" Androida da się we znaki w dużym sklepie Play.

Odpowiedz