DAJ CYNK

Android O pozwoli w prosty sposób zmieniać dzwonki

24.03.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 13444

Ważne 3

5

Ustawienie własnego dzwonka w niektórych smartfonach z Androidem nie jest prostą czynnością. Nowa wersja systemu ma to zmienić.



Ustawienie własnego dzwonka w niektórych smartfonach z Androidem nie jest prostą czynnością. Nowa wersja systemu ma to zmienić.

Użytkownicy smartfonów z Androidem często śmieją się z posiadaczy iPhone'ów, którzy mają ograniczony dostęp do, z pozoru podstawowych, czynności. Flagowym przykładem od zawsze jest przesyłanie plików przez Bluetooth. Dużo osób zapomina jednak o tym, że zmiana dzwonka w Androidzie też może być powodem do żartów.

W dużej mierze wszystko zależy od nakładki producenta. W jednych dzwonek można ustawić z poziomu odtwarzacza muzyki, w innych można to zrobić przez menadżer plików. Wystarczy rozwinąć opcje i wybrać Ustaw jako dzwonek. W standardzie dodanie własnego utworu do listy dzwonków dostępnych w Ustawieniach wymaga wklejenia go do folderu Ringtones w pamięci smartfonu.

W Androidzie O na końcu listy systemowych dźwięków pojawi się opcja dodania nowego. Po jej wybraniu pojawi się lista wszystkich utworów znajdujących się na urządzeniu. Mała rzecz, a na pewno bardziej ucieszy przeciętnego użytkownika niż dodanie inteligentnych algorytmów rozpoznających lub kopiujących tekst widoczny na ekranie.

Zobacz: Nadchodzi Android O

Źródło tekstu: Android Police; wł

Komentarze
Zaloguj się
40. ~P.
0

2018-06-30 22:43:46

Do Z poziomu PC wszedłem w pamięć wew.telefonu,następnie w folderze Android utworzyłem folder Ringtones LS (LS ,moje inicjały).Być może wystarczy samo Ringtones ,nie próbowałem.Następnie do folderu Ringtones LS skopiowałem dzwonek zapisany w formacie wav .Po wejściu w opcje dźwiek ,dzwonek telefonu ,okazało się ,że nazwa mojego dzwonka pojawiła się pośród nazw tzw."fabrycznych" dzwonków .U mnie ta metoda działa .PowodzeniaMoto G5s,Android Nugat 7Super rada. Nie trzeba pisać inicjałów. W Samsung Galaxy S9+ zadziałało. Paweł

Odpowiedz

39. ~
0

2018-06-30 22:40:36

Super rada. Nie trzeba pisać inicjałów. W Samsung Galaxy S9+ zadziałało.

Odpowiedz

38. ~S7
0

2018-05-18 23:35:22

Beznadzieja maksymalna... s7 edge nie potrafi przypisac dzwonka w formacie mp3. wybiórczo rozpoznaje utwory. Żenada jakaś.

Odpowiedz

37. ~Lucjan
0

2018-03-31 02:11:23

Z poziomu PC wszedłem w pamięć wew.telefonu,następnie w folderze Android utworzyłem folder Ringtones LS (LS ,moje inicjały).Być może wystarczy samo Ringtones ,nie próbowałem.Następnie do folderu Ringtones LS skopiowałem dzwonek zapisany w formacie wav .Po wejściu w opcje dźwiek ,dzwonek telefonu ,okazało się ,że nazwa mojego dzwonka pojawiła się pośród nazw tzw."fabrycznych" dzwonków .U mnie ta metoda działa .PowodzeniaMoto G5s,Android Nugat 7

Odpowiedz

35. ~Azazel
0

2018-01-21 20:06:40

I tak na Androidzie 7 to nie działa to co napisałeś.Mam myphone Hammer Energy i ni ch..ja nie moge zmienic dzwonka. W androidzie 6 owszem ten sposob działa lecz nie tu :( macie jakies pomysły???pozdrawia.

Odpowiedz

34. ~nusiu
0

2017-12-20 21:23:07

ustawienie dzwonka na androidzie 7 mnie przerosło - samsung ***się

Odpowiedz

32. ~X43
0

2017-03-27 11:13:18

Po prostu rewelacja. Taka sama jak cały Android :)

Odpowiedz

0

2017-03-26 12:15:37

Jejku, w sklepie nie ma prostych zegarków na rękę z alarmem...?

Odpowiedz

30. ~
0

2017-03-26 06:38:16

Wszystko supcio, Android 100 lat za indianami, co za udogodnienie.

Odpowiedz

29. Zacksu22
0

2017-03-26 06:24:20

Masakra. A to w Androidzie nie da się w prosty sposób ustawić własnego dzwonka? Od wersji 2.1 Eclair już to potrafiłem. Dzwonek i dźwięk powiadomień.Robienie z użytkowników debili. Bo nie wierzę że istnieją ludzie co takich prostych rzeczy nie umieją. *** raptem minuta roboty. Gorzej dzwonek ustawia się w pseudo łatwym i przyjaznym IOS w IPhone. Bo trzeba się z ITunes sporo bawić

Odpowiedz

28. ~rew
0

2017-03-25 15:14:45

tylko żeby półroczne telefony dały sobie z tym radę bo jak nie to nie będzie aktualizacji z powodów sprzętowych :)

Odpowiedz

27. ~hmmm
0

2017-03-25 04:44:57

15@ Hm przekonałeś mnie nadal zostaję ma moim 6,5 letnim SE i nie kupję żadnego smartfona dopóki w.w. funkcję nie staną się normą wyposażenia każdego smartfona. Zwłaszcza że te funkcje mam w Standardzie, a mój SE koło symbiana itp. systemowych nawet nie stał...

Odpowiedz

0

2017-03-24 23:04:52

Z tym budzikiem w androidzie to rzeczywiście wstyd. Nawet komórki z końca lat 90/'' to potrafiły. A nie miały pierdyliona rdzeni i pierdyliarda ramu. W razie rozładowania telefon zawsze obudził.

Odpowiedz

25. ~
0

2017-03-24 21:43:57

12 moj sie wlacza jak podlacze zasilanie. G4. Jak odlacze tez sie wlacza :D wlacza sie ciagle

Odpowiedz

24. ~
0

2017-03-24 21:42:15

litosci, trudne. trudne to bylo wklepywanie dzwonkow do nokii z klawiatury. I po kazdym resecie od nowa :D no ale dla dzisiejszych ludzi to trudne, fakt. Zmałpielismy. Wszystko wymacane, jak trzeba pomyslec i cos nie dziala to trudno sie robi. Pod gorke, ciagle pod gorke.

Odpowiedz