DAJ CYNK

Android O pomoże zarządzać powiadomieniami

10.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 22

Ważne 2

2

Powiadomienia w dzisiejszych smartfonach są często zmorą użytkowników. Jest ich zdecydowanie za dużo. Nadchodzący Android O ma rozwiązać ten problem.

Powiadomienia w dzisiejszych smartfonach są często zmorą użytkowników. Jest ich zdecydowanie za dużo. Nadchodzący Android O ma rozwiązać ten problem.

Powiadomienia z gier, serwisów społecznościowych, komunikatorów, aplikacji, pogoda, wyniki meczów, informacje o natężeniu ruchu w okolicy... Android potrafi dosłownie zasypać nas powiadomieniami o przeróżnej treści. Dodatkowo są one wyświetlane do momentu ręcznego usunięcia (lub zablokowania), nawet jeśli są już nieaktualne, bo np. sklep, który mógłby nas zainteresować minęliśmy cztery godziny temu.

W Androidzie O powiadomienia będą mogły zamykać się automatycznie. Google udostępni twórcom aplikacji możliwość ustalenia czasu, po jakim powiadomienie wygaśnie. Dzięki temu informacje, które już nie są aktualne przestaną zajmować przestrzeń na belce systemowej lub ekranie blokady (w zależności z jakich ustawień korzystamy).

Android O zostanie zaprezentowany podczas konferencji Google I/O w dniach 17-19 maja. Data wejścia systemu do użytku komercyjnego nie jest jeszcze znana, ale zapewne będzie to końcówka wakacji lub początek jesieni.

Zobacz: Nadchodzi Android O
Zobacz: Android O pozwoli w prosty sposób zmieniać dzwonki

Źródło tekstu: Ubergizmo; wł

Komentarze
Zaloguj się