DAJ CYNK

Android - comiesięczna aktualizacja zabezpieczeń systemu

05.08.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6111

Ważne 5

2

Google i Samsung - dwie największe firmy w świecie Androida, poinformowały o wprowadzeniu comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń systemu dla swoich urządzeń.

Google i Samsung - dwie największe firmy w świecie Androida, poinformowały o wprowadzeniu comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń systemu dla swoich urządzeń.

Stagefright, wykryty niedawno błąd w systemie Google'a, który pozwala na włamanie się do blisko miliarda telefonów z Androidem jednym MMS-em musiał dać do myślenia internetowemu gigantowi. Google poinformowało, że w przyszłości linia smartfonów Neuxus, obok standardowych aktualizacji oprogramowania, będzie co miesiąc otrzymywać aktualizację zabezpieczeń systemu. Pierwszy patch został już udostępniony.

Google wtóruje Samsung, który również zapowiedział, że będzie aktualizować swoje smartfony regularnie, co miesiąc. Póki co nie wiadomo jednak, jakie konkretnie modele koreańskiego producenta miałyby być aktualizowane.

Źródło tekstu: Android Blog; Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~Jak w lidlu
0

2015-08-06 14:53:34

Z tymi wirusami bedzie jak z lidlem - co tydzien cos nowego.

Odpowiedz

23. xander21
0

2015-08-06 14:43:59

@22 O tym samym pomyślałem.

Odpowiedz

1

2015-08-06 14:18:18

COmiesięczne aktualizacje dla kilku modeli? Miui aktualizuje wszystkie swoje smartfony co tydzień!

Odpowiedz

21. ~pabloki
0

2015-08-06 13:44:12

@19 nie masz andruta, win, nie masz skypa, smartfona z przednią kamrą- choc wystarczy tylna i mikrofon ale przednia da lepsze dane , nie bedziesz uzywał siri. fb, bankowosci w telefonie czy laptopie , nie masz kart lojalnosciowych i nigdy nie płaciłeś kartą. myslisz że jak likwidujesz konto to dane sa usuwane? one tam sa dalej tylko ukryte przed Tobą. sprawdź licznik prądu- ja mam inteligentny a na nim pisze echelon. a wiesz że jak korzystasz z telepolis czy innego serwisu to tez analizuja i zbieraja dane. jak nie masz nic do ukrycia to nie masz sie czego bać. popadasz w paranoje interesujac sie wywodami takich ludzi ja przytoczone forum.

Odpowiedz

20. ~~
0

2015-08-06 13:42:50

Chińskie firmy mają updejty co tydzień, dla każdego swojego fona.

Odpowiedz

19. ~w10spyware
0

2015-08-06 12:53:13

Aktualizacje w W10 ;) by NSA:

Odpowiedz

18. ~pabloki
0

2015-08-06 12:36:19

aktualizacja nexusów i pewnie innych flagowców , a co z nizszymi .a skoro o aktualizacji . jak tam aktualizujecie do win10?

Odpowiedz

17. ~mac
0

2015-08-06 12:16:06

hahahah!!! Czyli musialo dojsc do totalnej katastrofy by ktos w tej beznadziejnej firmie raczyl pojsc po rozum do glowy i zaczal dbac o bezpieczenstwo swoich uzytkownikow? To teraz wyobrazcie sobie ile jeszcze takich huge faili musi byc w kodzie tego zepsutego Linuxa zmixowanego z Java ... Polecam wiec rozgladnac sie za alternatywnymi rozwiazaniami. Powstaly pozniej i nie ciagna za soba balastu kompatybilnosci wstecz, ktorego zlamanie powoduje wyciecie 90% zasobow oprogramowania. Jest Windows Phone 8.1/10, Jolla, FirefoxOS - uzytkownicy maja w czym wybierac. Dlaczego wiec na sile wspieracie rozwiazanie, ktorego producent ma Was gleboko w d... ?

Odpowiedz

16. ~boncio
0

2015-08-06 11:21:05

Samsung od dawna co jakiś czas wysyła aktualizacje zabezpieczeń czy jak to sie zwie. Przynajmniej do flagowców.

Odpowiedz

-2

2015-08-06 10:49:37

6). Co Ty masz za telefon gdzie różnice w prędkościach dochodzą do 20Mb/s ??? Albo przekłamanie, albo pomieszany masz zasięg podczas testów - ja na 2G mam niemal zero, a na 3G kopa niesamowitego.

Odpowiedz

-1

2015-08-06 10:30:56

Dlatego przechodzę na windowsa. Jeden dzień i mam fix-a od MS

Odpowiedz

12. ~ciekawy
5

2015-08-06 09:52:20

@11 Calm7A czy mozesz mi odpowiedzieć na moje pytanie-prośbę @6 ????

Odpowiedz

-5

2015-08-06 09:08:48

,,Błąd przekroczenia zakresu liczby całkowitej podczas przetwarzania plików MKV w odtwarzaczu plików multimedialnych powoduje, że dochodzi do restartu urządzenia. Poważny problem mają ci użytkownicy, w których systemie odtwarzacz ma włączoną funkcję autostartu. Takie urządzenie może wpaść w pętlę ciągłych resetów.Jak informuje Wish Wu, inżynier z Trend Micro, ataku można dokonać albo infekując urządzenie za pomocą złośliwej aplikacji, albo nakłaniając użytkownika, by odwiedził witrynę, która zawiera odpowiednio spreparowany plik multimedialny. "Usunięcie takiej aplikacji jest dość trudne. Po infekcji przestępcy mogą trzymać ją w ukryciu, by zaatakować wiele dni lub miesięcy później, a użytkownik może ciągłe restarty przypisać problemom z samym systemem" - mówi Wu.Dziurę znaleziono w w wersjach od 4.0.1 do 5.1.1, co oznacza, że występuje w około 89% urządzeń z Androidem. Dotychczas nie zauważono, by była wykorzystywana przez cyberprzestępców."- dla jasności.

Odpowiedz

10. ~Adam M.
0

2015-08-06 08:43:32

Ale Motorola zareagowała natychmiast na ujawniona lukę i łatka była po kilku dniach. :)

Odpowiedz