DAJ CYNK

Android 8.1 wskaże aplikacje nadmiernie zużywające energię akumulatora

10.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4185

Ważne 2

1

W nadchodzącej wersji Androida aplikacje, które zbyt ostro obchodzą się z akumulatorem urządzenia, zostaną odpowiednio oznaczone.



W nadchodzącej wersji Androida aplikacje, które zbyt ostro obchodzą się z akumulatorem urządzenia, zostaną odpowiednio oznaczone.

Jedną z ważniejszych kwestii przy zakupie nowego smartfonu z Androidem lub jakimkolwiek innym systemem jest długość pracy na raz naładowanym akumulatorze. Za zużycie jego energii są odpowiedzialne między innymi aplikacje. Szczególnie te, które zużywają więcej energii, niż inne. W celu pokazania użytkownikowi, które programy są najbardziej żarłoczne, Android 8.1 Oreo dostał funkcję, która o tym poinformuje.

Gdy przejdziemy do ustawień akumulatora, zauważymy w górnej części ekranu czerwoną ikonę, a przy niej nazwę aplikacji, która zużywa dużo energii. Podany będzie też sposób, w jaki to się dzieje. Na pokazanych poniżej zrzutach ekranu zobaczymy program Maps Preview, który drenuje "baterię" z powodu częstego korzystania z usługi lokalizacji. Stuknięcie w komunikat spowoduje pojawienie się sugerowanego sposobu na rozwiązanie problemu, na przykład w opisanym wyżej przypadku zaproponowane zostanie wyłączenie usługi lokalizacji dla wskazanej aplikacji.



Zobacz: Android 8.1 pozwoli przywrócić dane po wstępnej konfiguracji
Zobacz: Pixel 2 kryje w sobie niespodziankę, którą uaktywni Android 8.1

Źródło tekstu: AndroidPolice, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~Maniek
0

2017-11-11 19:15:18

Honor 5x też to ma od dawna :P

Odpowiedz

0

2017-11-11 11:28:30

@11. @12.Było bo wdrożył to Samsung, sam android widocznie nie posiadał tej funkcji.

Odpowiedz

0

2017-11-11 11:24:32

@9 - Zapytanie do supportu Samsunga wysłałeś? :)

Odpowiedz

12. ~
0

2017-11-10 21:34:01

@11 no właśnie co za bzdury, przecież już wcześniej to było, w moim telefonie też mi pokazuje jakie aplikacje najbardziej wyczerpują baterię.

Odpowiedz

11. stalewiak
0

2017-11-10 21:28:01

To od dawna jest podajże od androida 5.0. No brak słów.

Odpowiedz

10. ~Kspt
0

2017-11-10 20:33:15

I co? Android pokaze, ze android zuzywa baterię.

Odpowiedz

9. ~Edward Chetny
0

2017-11-10 19:08:55

@4 tyle mniej wiecej bylo razem z chromem i pomniejszymi apkami. Sprawdzalem billingi i mniej wiecej sie pokrywaly. Nie wierze aby tyle gb bylo na obsluge obslugiwanych danych. Zlozylem zapytanie u producenta. Czekam juz miesiac bez odzewu. Nie zostawie tego tak. Za jakis czas skladam zapytanie w urzedach celem wyjasnienia oraz ochrony mojej prywatnosci. Ciekawe co z tefo wyjdzie.

Odpowiedz

8. ~
0

2017-11-10 18:35:15

Przecież to już jest w Samsungu j5 z 2015 roku z Androidem 5

Odpowiedz

7. ~Hotelarz
0

2017-11-10 18:05:23

A ja się nie martwię o baterię mając DOOGEE BL12000

Odpowiedz

6. panizo
0

2017-11-10 17:50:13

no w jablakch to nie ma roznicy czy ios 11 czy 9 bo i tak bateria zawsze amen

Odpowiedz

5. ~Xxx
0

2017-11-10 17:39:52

@3 dokladnie tak :) samsung s7e informuje mnie jaka aplikacja pobiera i jak wplywa na uzycie baterii oraz co zrobic z ta apka.

Odpowiedz

4. tMati
0

2017-11-10 17:28:24

@2 Licznik zużycia danych pokazuje 70GB, czy mniej? Niektóre aplikacje systemowe do sterowania ruchem danych itp. powodują naliczenie części lub całości ruchu danych z aplikacji na poczet systemu. Miałem tak kiedyś z jedną aplikacją do serwisu streamingowego.

Odpowiedz

0

2017-11-10 17:26:13

Samsung wdrożył coś takiego już dawno:

Odpowiedz

2. ~Edward Chetny
0

2017-11-10 17:12:43

Panowie od Androida to niech lepiej zajma się nadmiernym wykorzystaniem internetu przez aplikacje systemowe. Kilka miesięcy korzystałem z samsunga jaki routera, zużycie miesieczne routera ok 40 gb + 30 gb system android!!! Powylaczane wszystkie aktualizacje powiadomienia itp itd a i tak system pewnie sle dane do Ameryki...

Odpowiedz

1

2017-11-10 16:57:56

Jakby dawali konkretne baterie do telefonów, a nie walczyli o mm w grubości obudowy to by nie było problemu.

Odpowiedz