DAJ CYNK

Android 8.1 pozwoli przywrócić dane po wstępnej konfiguracji

31.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4980

Ważne 1

1

Android 8.1 w wersji beta jest dostępny do pobrania dla właścicieli Pixeli. Jeden z nich, Henry Roggy, dokonał przypadkiem ciekawego odkrycia.



Android 8.1 w wersji beta jest dostępny do pobrania dla właścicieli Pixeli. Jeden z nich, Henry Roggy, dokonał przypadkiem ciekawego odkrycia.

Jeśli w urządzeniu z Androidem przywrócimy ustawienia fabryczne, podczas wstępnej konfiguracji systemu możemy odzyskać dane z kopii zapasowej na koncie Google, jeśli taką posiadamy. Gdy się na to nie zdecydujemy, proces nie będzie możliwy w późniejszym czasie. Okazuje się, że w przypadku Androida 8.1 beta jest inaczej.

Henry Roggy przypadkiem odkrył, że po ominięciu opcji przywracania danych podczas wstępnej konfiguracji, po przejściu całego procesu znalazł w ustawieniach przycisk, który pozwala zakończyć instalację. Po jego wciśnięciu możemy przywrócić dane z zapisanej w chmurze kopii zapasowej - wszystkie lub tylko wybrane.



Zobacz: Pixel 2 XL kontra iPhone 8 Plus, czyli Android kontra iOS

Źródło tekstu: Henny Roggy, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~pgrb
1

2017-11-02 10:17:08

Jako osoba zawodowo zajmująca się danymi mogę Was zapewnić, że sami z ochotą i entuzjazmem dzielicie się bardzo dużą ilością danych ze swych kont internetowych i telefonów. Bez żadnego przymusu i w świetle prawa. Tu na tej stronie zapewne również. Ja z resztą też.Czy jest to dobre czy nie? Według mnie nie. Warto też mieć świadomość, że nie chodzi o jedynie o dane osobiste ale też o wykorzystanie, szczególnie telefonów z racji tego, że zwykle są one przemieszczane do zbierania całego morza danych z otoczenia.

Odpowiedz

23. ~Gigi_wroc
1

2017-11-01 16:55:53

Ludzie strasznie lubią panikować! Bez uzasadnienia rozszerzają propagandę że nagle Google zacznie mieć dostęp do tego co mamy w danych umieszczanych w chmurze... Jeżeli to nie są dane typu hasła i konta. A zwykłe treści sms dotycząceczy to rodziny czy jakieś zdjęcia z życia nie związane z żadnymi zabezpieczeniami itp. To czego mamy się obawiać ??? NO chyba że @5 boi się bo ma coś do ukrycia :D, robi coś nielegalnego za co może grozić coś... To w tedy rzeczywiście bałbym się używać Androida, że ich sprzęt który używamy pewnego dnia zostanie wykorzystany przeciwko nam...

Odpowiedz

0

2017-11-01 13:12:13

@ 10Dane wykorzystują rządy żeby mieć obraz statystycznego kowalskiego, jakie są nastroje w społeczeństwie i kij wie jeszcze do czego. Chyba nawet nie chce wiedzieć.Ciekawym zjawiskiem że cały wschód Białoruś , Ukraina, Rosja korzysta np. z Opery czy ichniejszych FB.A zachód i Stany z ich rozwiązań.Nad naszymi głowami jest prowadzona wojna cybernetyczna i informacyjna.Oglądnij wiadomości polskie i rosyjskie i myśl która propaganda to ta właściwa..Obraz statystycznego kowalskiego jest bardzo przy tym przydatny.

Odpowiedz

19. ~Bv90
-1

2017-11-01 11:03:37

Ale cie.....mnota. Jak dzwonią na twój telefon, to są problemy. Dziwisz sie skad go znają. A sms, a inne tematy ????

Odpowiedz

18. ~Hotelarz
0

2017-11-01 10:26:47

Ja nie mam zadnego problemu z danymi, moj komornik wie o mnie wszystko.

Odpowiedz

17. ~
1

2017-11-01 10:25:27

16. Dopasowanie reklam bierze sie glownie ze stron na ktore wchodzisz. Wiec warto wylogowac przegladarke z konta Google, zabronic ladowania tzw third party cookies, pozostale ciasteczka kasowac po zamknieciu przegladarki oraz od czasu do czasu czyscic jej pamiec podreczna.

Odpowiedz

16. ~Gutek
0

2017-11-01 09:36:38

goral2099: w skali jednostki, to głównie tylko denerwujące, że przetwarzają nasze dane w celu niby lepszego dopasowania reklam (mi nie dopasują, bo ja nie cierpię żadnych reklam), ale w skali globalnej to np. poznawanie nastroju społeczeństwa, a to już grozi poważnymi skutkami. Weźmy np. źródło informacji, czy to edge, firefox, chrome, czy upierdliwa aplikacja "upday" (briefing) firmy axelspringer - wszędzie onet, wyborcza, tvn24, natemat...

Odpowiedz

15. ~Hotelarz
0

2017-11-01 08:22:36

Macie problemy z tymi danymi matko boska ja tam nic nie kopiuje a książka telefoniczna jest na karcie SIM zapisana zawsze

Odpowiedz

3

2017-11-01 07:45:05

goral2099 chyba, że ktoś zobaczy zdjęcia Janusza na plaży z grażyną:)Też mnie ciekawi jakie to tajne dane trzymacie na telefonach?Co w ogóle można mieć za dane na telefonie zarabiając średnią krajową?

Odpowiedz

10. goral2099
2

2017-10-31 22:35:00

Czyli nie doczekam się żadnych logicznych argumentów ze strony paranoików, do czego "wszystkie dane" mogą być wykorzystane? :D

Odpowiedz

0

2017-10-31 22:11:47

6: No ok, spoko. A więc odznaczasz odpowiednią opcję i po problemie. Albo nie używasz sprzętów z Androidem.

Odpowiedz

1

2017-10-31 22:09:46

Dzięki. :) Radzę sobie całkiem dobrze. A więc wytłumacz mi, ignorantowi, co można z nimi zrobić. Poważnie, bez złośliwości.

Odpowiedz

6. ~.wewewe
4

2017-10-31 22:07:56

@artykułjak "przypadkiem"? przecież ta opcja wisi na samej górze ustawień to chyba ciężko jej nie zauważyć@4głupie podejście - to są *moje* dane i niezależnie jakie one by nie były chyba lepiej, żeby google nie miało do nich dostępu i nie profilowało reklam bazujac na nich? chyba że jesteś jednym z tych którzy ze wzgledu na powierzchowną "wygodę i darmowość" oddadzą życie...

Odpowiedz

5. ~Kocię
0

2017-10-31 22:06:37

Skoro na przykład treść SMS-ów czy historia połączeń to dla niektórych "nie dane", to tanio się sprzedajecie i nawet nie rozumiecie, co można zrobić z takimi "nie danymi". Powodzenia w życiu!

Odpowiedz

2

2017-10-31 21:55:35

No i co z tymi danymi? Załatwiasz przez telefon jakieś sprawy, których tak załatwiać nie powinieneś? W takim razie niezbyt rozważny jesteś. A jeżeli chodzi Ci o "dane" typu lista zakupów przesłane przez żonę, czy życzenia świąteczne, to nie mamy o czym gadać. :)

Odpowiedz