DAJ CYNK

Android 5.0 - błąd w zarządzaniu pamięcią, będzie poprawka

31.12.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 13518

Ważne 11

1

Android Lollipop od startu boryka się z różnymi problemami. Tym razem dotyczy on zużycia pamięci RAM.

Android Lollipop od startu boryka się z różnymi problemami. Tym razem dotyczy on zużycia pamięci RAM.

W ostatniej odsłonie Androida w wersji 5.0.1, system automatycznie zamyka niepotrzebne aplikacje, które niedługo po tym uruchamiają się ponownie, z większym apetytem na pamięć telefonu. Zauważyli to użytkownicy Nexusa 7 (2013), Nexusa 4 i Nexusa 5. Przez ten błąd wzrasta zużycie pamięci RAM ze standardowych ok 500 MB, do nawet 1,2 GB.

Dobra wiadomość jest taka, że Google już wie o błędzie i naprawi go wraz z najnowszą łatką systemu. Zła jest taka, że nie wiadomo kiedy to nastąpi. Google nie wypuści poprawki dla jednego błędu, a dopiero cały pakiet poprawek, więc cały proces może jeszcze trochę potrwać. Tym bardziej, że dopiero co została wypuszczona wersja 5.0.2 dla Nexusa 7 (2012). Wygląda na to, że błąd w zarządzaniu pamięcią zostanie usunięty wraz z wersją 5.0.3.

Źródło tekstu: phandroid; wł

Komentarze
Zaloguj się
52. ~prasmal
0

2015-02-28 22:57:20

Mi pomogło. Nexus 7 śmiga

Odpowiedz

51. ~Calm7
0

2015-02-28 19:36:27

50). Nie jestem pewien , czy to aby dobre rozwiązanie...

Odpowiedz

50. ~prasmal
0

2015-02-28 18:17:41

Rozwiązanie problemu z lagami. W ustawieniach programisty należy ustawić wyłączanie programów gdy z nich nie korzystamy.

Odpowiedz

49. ~Emigia
0

2015-02-24 08:07:07

A zresetowanie tel przywrócenie do stanu początkowego nic nie da bo ta wersja oprogramowania zostanie jak juz jest wgrana więc nie resetujcie

Odpowiedz

47. ~Emigia
0

2015-02-24 08:03:00

Nawet jeśli nie będziemy aktualizować po pół roku wgra się automatycznie bez naszej zgody tak mnie poinformowali w samsung..

Odpowiedz

46. ~Emigia
0

2015-02-24 08:00:01

masakra 5.0 na moim galaxy S5 kradnie pamiec systemu ciągle pisze ze za mało pamięci wcześniej tego nie było dodatkowo na dobitke brak trybu cichego brak możliwości wklejenia ze schowka chociaż ten jeden problem już naprawili a co z resztą??

Odpowiedz

45. ~niemir
0

2015-02-23 21:49:32

Mam tego 5.0 na note 3. Masakra .żal aż dupe sciska

Odpowiedz

44. ~user
0

2015-02-11 19:47:41

Potwierdzam, po update do a5.0.2 można dostać kociokwiku. Ktoś powinien za to stracić robotę... Żenada!

Odpowiedz

43. ~Orzech
0

2015-02-04 11:33:04

Po aktualizacji do 5.0 na mojej moto g2 zauważyłem spadek płynności odtwarzanych filmów.

Odpowiedz

42. ~yter
0

2015-01-17 12:34:26

Nexus 7 2012 po aktualizacji na 5.0.2 nie nadaje się do użytku zawiesza się nie działają prawidłowo niektóre aplikacje.Dlaczego google nie daje możliwości bezproblemowego powrotu do poprzedniej wersji androida?

Odpowiedz

41. ~cat
-1

2015-01-06 21:01:16

5.0,co to za syf i porazka!!! Dzis system mi sie zaktualizawal i caly dzin klne jak szewc. Ten pseudosystem nie ma 50% kluczowych,uzywanych wielokrotnie dziennie funkcji!!! ZDECYDOWANIE ODRADZAM wszystkim uzytkownikom SGS5.

Odpowiedz

40. ~F643
1

2015-01-02 15:31:47

Szkoda mi użytkowników, którzy zabululi zapewne nie małe pieniążki za sprzęt, który miał się nie zacinać, nie lagować, chodzić płynnie, być lepszy od poprzednika. Osobiście korzystam z Z3, czysty KitKat 4.4.4 bez brandu żadnego operatora z karta 64GB. mam go drugi miesiąc, żadnej zwiechy, lagu, 0 restartu zacinki programu etc. Nadmienię, że na karcie mam ok. 70 pełnych albumów, trochę zdjęć, filmów mało, w pamięci tele zainstalowanych kilka apek i 3 wymagające gry. Odpukać fon póki co mnie nie zawiódł, a o żadnej aktualizacji do Lollipop/''a nie ma mowy. Zostaję przy batoniku, nigdy do tej pory nie byłem bardziej zadowolony z telefonu( no może z wyjątkiem czasu gdzy korzystałem z Nokii 3330

Odpowiedz

39. ~HD
0

2015-01-02 10:34:07

Mi sie własnie ssie na S5 ale zainstaluje

Odpowiedz

38. ~Gość
0

2015-01-02 08:43:16

A ile z telefonów dostanie poprawkę do nowego Andka? Reszta zostanie z "ręką w nocniku" albo będzie musiała kupić nowy telefon... I interes się kręci. Zaczyna mi to przypominać zagrywki MS/''a - pytanie kiedy Google przedobrzy...

Odpowiedz

37. ~
-2

2015-01-01 23:11:39

Czy któryś Android dobrze zarządzał pamięcią i energią? Nie.

Odpowiedz