DAJ CYNK

Android 4.3 dostępny już dla urządzeń Nexus

24.07.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10614

Ważne 5

2

Android w wersji 4.3 został oficjalnie przedstawiony i udostępniony dla urządzeń z rodziny Nexus: Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10. Oprogramowanie ma być dostępne zdalnie poprzez OTA (ang. over-the-air).

Android w wersji 4.3 został oficjalnie przedstawiony i udostępniony dla urządzeń z rodziny Nexus: Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10. Oprogramowanie ma być dostępne zdalnie poprzez OTA (ang. over-the-air).

Nowa wersja przynosi różne usprawnienia. System ma być szybszy, a grafika 2D bardziej wydajna. Zwiększenie możliwości graficznych 3D w grach zapewnić ma wprowadzone wsparcie dla biblioteki OpenGL ES 3.0.

Kolejną nowością jest wsparcie dla technologii Bluetooth Smart, która umożliwi wykorzystanie w aplikacjach zewnętrznych sensorów np. czujnika tętna. Bluetooth będzie też obsługiwać profil AVRCP 1.3, który zapewni m.in. przesyłanie metadanych o odtwarzanym utworze

W odsłonie 4.2 wprowadzono Multi-profile użytkownika, natomiast teraz dodano profile zamknięte, w ramach których będzie można bardziej ograniczyć dostęp do aplikacji oraz określonego kontentu. Będzie to przydatne w momencie użyczania sprzętu dzieciom.

Optymalizacji uległy usługi lokalizacyjne. O ile będzie to możliwe, obliczenia lokalizacji będą odbywać się sprzętowo, a nie w oprogramowaniu, co pozwoli oszczędzać akumulator. Dodano także dla WiFi tryb skanujący, który umożliwi skanowanie w celu zwiększenia dokładności lokalizacji, ale bez podłączenia do sieci WiFi.

Wprowadzony został także nowy zestaw DRM API. Netflix jest jednym z pierwszych partnerów, który to wykorzysta i będzie oferować strumieniowe odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1080p.

Zmienione zostały także powiadomienia. Można przeglądać historię powiadomień, a aplikacje zewnętrznych firm mają do nich dostęp. Zaktualizowany został pakiet aplikacji - Hangouts zastąpiły Google Talk, natomiast aplikacje Drive, Chrome oraz Maps zostały przebudowane. Udostepniona została także aplikacja Google Play Games, dzięki której można odkrywać w co grają znajomi, a także śledzić ich wyniki oraz porównywać je ze swoimi.

Źródło tekstu: wł

Tagi: Android
Komentarze
Zaloguj się
44. ~ratsu
0

2013-08-17 12:09:06

a ktoś może wie dlaczego w moim N7 podczas aktualizacji w pewnym momencie w trakcie aktualizacji wyskakuje blad . Aktualizacja do 4.3

Odpowiedz

43. ~galaxy
0

2013-08-03 09:45:59

Ja po aktualizacji nie mogę pobrać żadnej aplikacji ani aktualizacji z google play wyskakuje błąd Plik pakietu jest nieprawidłowy

Odpowiedz

42. ~jaro
0

2013-08-02 12:56:13

Ja mam od wczoraj na swoim N4 i nie mogę połączyć sie z domowym routerem! :( W wersji 4.2.2 nie było problemu.

Odpowiedz

41. ~
0

2013-07-28 14:39:39

Ja juz mam na nexusie 7

Odpowiedz

40. ~mrrchmielu
0

2013-07-28 13:13:18

@38 @39 Thx :D Już czwarty telefon na andku ale jakoś bardziej ogarniam hardware niż software ;]

Odpowiedz

39. ~muzzy~
0

2013-07-28 11:31:38

Aktualizacja przez OTA nie daje roota. To zwykła operacja systemu, która nie wymaga roota.

Odpowiedz

38. ~muzzy~
0

2013-07-28 11:30:40

@35 można spróbować tak: 1.Head over to Settings -> Apps on your Nexus device, and swipe to the All apps tab. 2. Now, you will need to find the ?Google Services Framework? system app from the list of apps installed on your device. 3. Then, proceed to tap the Force Stop option, followed by Clear Data. 4. Restart your Nexus, and after a couple of minutes head over to Settings -> About Phone -> System Updates. Now, tap the Refresh button and hope that the OTA update file is already present on the server your phone is connecting to. Jest szansa że po takiej operacji w sklepie play będzie wyskakiwał bląd serwera- ja tak miałem ale usunąłem konto Google, ponownie dodałem i pomogło, ale za to po 3 resecie mam androida 4.3.

Odpowiedz

37. ~mrrchmielu
0

2013-07-27 18:18:43

A czy OTA przypadkiem nie daje nam root/''a?

Odpowiedz

36. ~tomunia
0

2013-07-27 15:58:34

Moj N4 brany z playa juz ma

Odpowiedz

35. ~mrrchmielu
0

2013-07-27 12:40:53

Mój Nexus 4 od Orange ( wygląda na niebrandowany ) nie ma jeszcze OTA :-( Możecie jakoś pomóc?

Odpowiedz

34. Phan
0

2013-07-27 12:03:55

Poprawcie newsa, Galaxy Nexus również dostał i wszystkie można sobie zainstalować z https://developers.google.com/android/nexus/images

Odpowiedz

33. ~muzzy~
0

2013-07-27 11:21:22

Spróbuj usunąć i ponownie dodać do konto Google. Powinno pomóc.

Odpowiedz

32. ~yaro
0

2013-07-27 09:58:06

Kicha. Po aktualizacji do 4.3 nie daje się zainstalować ani zaktualizować żadnej aplikacji ze sklepu Play. Wyskakuje błąd serwera. Też tak macie?

Odpowiedz

31. ~yaro
0

2013-07-27 09:30:10

Ja też już mam na Nexusie 10

Odpowiedz

29. ~mark-13
0

2013-07-26 21:21:41

własnie w tej chwili mój Nexus 4 pobrał aktualizację do 4.3 (OTA) ... cały proces potrwał kilka minut i wymagał tylko podłączenia ładowarki ... :)

Odpowiedz