DAJ CYNK

Android 4.2 - lista zmian [wideo]

05.11.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 9

Ważne 0

0

Google zaprezentował pierwsze urządzenia z Androidem 4.2 i wkrótce nowy system trafi do już dostępnych na rynku smartfonów i tabletów. Jakie nowe funkcje przynosi aktualizacja systemu?

Google zaprezentował pierwsze urządzenia z Androidem 4.2 i wkrótce nowy system trafi do już dostępnych na rynku smartfonów i tabletów. Jakie nowe funkcje przynosi aktualizacja systemu?

Ciekawą nowością jest możliwość utworzenia kilku kont użytkownika. Przy używaniu jednego urządzenia przez kilka osób, każdy z użytkowników nie tylko może według swojego uznania spersonalizować tablet, ale też np. gromadzić niezależnie nowe rekordy w Angry Birds. Google zapewnia, że przełączanie się między profilami jest błyskawiczne. Z kolei Daydream to nowy, efektowny sposób prezentowania wybranych treści - w formie stosu porozrzucanych zdjęć czy kartek z rozmaitymi wpisami.

Android 4.2 (w dalszym ciągu nazywany Jelly Bean) przynosi funkcję wireless display, pozwalającą na bezprzewodowe udostępnianie zawartości ekranu na zgodnym z technologią telewizorze czy projektorze lub na urządzeniach z podłączonym specjalnym adapterem HDMI. Różnicą względem DLNA jest to, że tworzymy lustrzane odbicie ekranu tabletu/smartfonu, a nie tylko udostępniamy multimedia.

Dzięki wprowadzaniu tekstu za pomocą gestów, pisanie staje się prostsze niż do tej pory. Zasada działania przypomina Swype, ale dodatkowo opiera się o mechanizmy wyszukiwania Google'a, co znacznie zwiększa jej skuteczność działania.

Udoskonalony Google Now oferuje pakiet informacji o wszystkim co nas otacza. Na początek dnia przywita nas prognoza pogody, stojąc na stacji kolejowej pojawią się informacje o godzinach odjazdu najbliższych pociągów, pijąc kawę w centrum pokażą się nam najciekawsze zdjęcia okolicy czy repertuar kin.

<: F1005 :>

Zmianie uległy powiadomienia o zaległych zdarzeniach wyświetlane po ściągnięciu górnej belki systemowej. Teraz nie mamy tu jedynie listy - za jednym dotknięciem wyświetlą się szczegóły zdarzenia i propozycje reakcji z naszej strony.

Photo Sphere pozwala odtworzyć klimat danego miejsca w wyjątkowy sposób. To już nie są zwykłe panoramy, lecz sfery, w obrębie których możemy nie tylko poruszać się na boki, lecz też zerknąć do góry i w dół. Przykładowe ujęcia tego typu znaleźć można pod tym adresem.

<: F990 :>

Nowy Android to też rzecz jasna pakiet rozmaitych poprawek wpływających na ogólną pracę systemu.Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się