DAJ CYNK

Ambitny projekt połączył gigantów - Google, Facebook, Twitter i Microsoft wspólnie powalczą o przepływ danych

21.07.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3407

Ważne 3

2

Inicjatywa o nazwie Data Transfer Project połączyć ma gigantów - Microsoft, Google, Facebook i Twitter zjednoczą swe siły aby ułatwić dostęp do danych. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości do projektu dołączą również inne firmy. Idea jest szczytna, ponieważ w ramach DTP powstać ma platforma wymiany danych pomiędzy wyżej wymienionymi usługodawcami, co więcej w założeniu odbywać się ma ona bez konieczności pobierania i ponownego przesyłu plików.Inicjatywa o nazwie Data Transfer Project połączyć ma gigantów - Microsoft, Google, Facebook i Twitter zjednoczą swe siły, aby ułatwić dostęp do danych. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości do projektu dołączą również inne firmy. Idea jest szczytna, ponieważ w ramach DTP powstać ma platforma wymiany danych pomiędzy wyżej wymienionymi usługodawcami, co więcej w założeniu odbywać się ma ona bez konieczności pobierania i ponownego przesyłu plików.

Jeżeli Data Transfer Project wejdzie w życie, znacznie ułatwi funkcjonowanie użytkowników poszczególnych chmur. "Mamy nadzieję, że ten projekt umożliwi połączenie pomiędzy dowolnymi dwoma publicznymi interfejsami produktowymi, do bezpośredniego importowania i eksportowania danych." powiedział Greg Fair, produkt menager Google Takeout.

Choć sam pomysł jest interesujący, to jego wykonanie może okazać się trudne. Po licznych aferach związanych z manipulowaniem danymi, wyciekami informacji oraz problemami z monopolem, inicjatywa ta jawi się, jako sposób obejścia pewnych regulacji prawnych czy podziału odpowiedzialności za bezpieczeństwo danych na kilka podmiotów. Czas pokaże, czy faktycznie chodziło o ułatwienie życia użytkownikom, czy może raczej o ucieczkę przed konsekwencjami wcześniejszych incydentów.

Źródło tekstu: theverge.com, wł

Komentarze
Zaloguj się