DAJ CYNK

Allegro zrywa z mobilnym Windowsem

14.08.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2522

Ważne 3

3

Już za dwa dni użytkownicy smartfonów z Windows 10 Mobile i Windows Phone stracą możliwość korzystania z aplikacji Allegro.



Już za dwa dni użytkownicy smartfonów z Windows 10 Mobile i Windows Phone stracą możliwość korzystania z aplikacji Allegro.

Jeśli ktoś używa aplikacji Allegro na urządzeniu z mobilnym Windowsem, powinien od tego serwisu aukcyjnego otrzymać wiadomość o następującej treści:

Otrzymujesz tę wiadomość, ponieważ używasz aplikacji Allegro na urządzeniu z systemem Windows Phone. Od dłuższego czasu odnotowujemy systematyczny spadek liczby Klientów korzystających z tej aplikacji oraz trend przechodzenia na inne systemy operacyjne.

W związku z tym od 16 sierpnia 2018 korzystanie z aplikacji Allegro na urządzeniach z systemem Windows Phone nie będzie już możliwe.


Korzystanie z Allegro będzie nadal możliwe na urządzeniach z systemem Windows 10 Mobile i Windows Phone przy użyciu przeglądarki internetowej.

Allegro to kolejna aplikacja, której deweloper wyłącza wsparcie dla mobilnych okienek. Sam system Windows 10 Mobile w najnowszej wersji ma zapewnione wsparcie Microsoftu do końca 2019 roku.

Zobacz: Google usunął ze sklepu 145 aplikacji z malwarem dla Windowsa
Zobacz: Apple, Huawei i Microsoft rosną na rynku tabletów, reszta ze spadkami
Zobacz: Czy Microsoft planuje wydać smartfony z... Androidem?
Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera

Źródło tekstu: Allegro, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~e
0

2018-08-16 04:52:25

Allegro zrywa nie tyle z mobilnym Windows, co w ogóle odcina się od klientów. Mam BB Passport. Leciwy, ale na moje potrzeby idealny. Wszystko działa jak należy, tylko jedyne allegro od jakiegoś czasu muli niemiłosiernie. Nic nie daje zmiana przeglądarki. Czasem jak się zapomnę i wejdę na ten pożeracz baterii, muszę wręcz ubić przeglądarkę, bo samej zakładki z otwartą stroną alle nie da się zamknąć.Z resztą, tam już prawie aukcji nie ma. Same sklepy z dodatkową marżą. Mi to zazwyczaj służy jako wyszukiwarka sklepów i docelowo zakupy robię już bezpośrednio na stronie sklepu, przez co czasem jest o wiele taniej!Podpisuję się pod tym co napisał @6 jedrek. Allegro to jest idealny przykład jak NIE ROBIĆ stron (i, w ostatnim czasie, biznesu).

Odpowiedz

14. ~dj
-1

2018-08-15 10:39:13

i bardzo dobrze, już niedługo jak nie zaraz Win stanie najbardziej bezpiecznym systemem operacyjnym .... dlatego go wycofują, bo nie mogą tak inwigilować użytkowników jak na androidzie.

Odpowiedz

13. ~Krisss
1

2018-08-14 18:20:08

Ad 6 . Dawno nie czytałem tak konkretnego i wartościowego komentarza...coraz mniej takich ludzi ale widać że jeszcze są...pozdrawiam!

Odpowiedz

12. ~wiktor
1

2018-08-14 17:47:16

@6 trafione w punkt, dokładnie to samo na stronie mbanku, dziś bardziej przypomina jakąś grę

Odpowiedz

11. 2oneX_
0

2018-08-14 17:14:14

@6 prawda, tylko że to wina właścicieli stron nie webmasterów bo ci drudzy wiedzą jak zrobić ładną stronę która będzie działać szybko ale obiekcje klientów są zawsze i mimo tłumaczeń nic do nich nie dociera.

Odpowiedz

0

2018-08-14 16:53:08

7). Plusa dałam, piwa brak;-)

Odpowiedz

9. wlo
0

2018-08-14 16:49:57

8 - za błędy takiej aplikacji bez wsparcia użytkownik przejmie odpowiedzialność oczywiście?

Odpowiedz

8. ~
0

2018-08-14 16:30:23

Najdziwniejsze jest to usmiercanie na sile aplikacji. Odd jutra nie dziala i koniec. A co za problem bylo zostawic bez wsparcia, i niech dziala na obecnej wersji, az samo padnie?

Odpowiedz

7. ~
1

2018-08-14 16:28:16

@6Cala prawda, az bym Ci piwa polal...

Odpowiedz

6. jedrek
2

2018-08-14 14:54:00

Allegro dobre naście lat temu. Dziś strona allegro to przykład jak NIE należy robić stron, a robi to większość zaczadzonych, bo gimbaza kocha fontanny. Dziś na "nowoczesnych" stronach wszystko ma skakać, animować, pompować, pierdzieć, bo to jest nowoczesność. A żeby płynnie chodziło to obowiązkowo CPU 8 rdzeni i 32GB RAM-u minimum. A potem kwik, bo trzeba mieć łącze 10Mbps minimum, żeby strona w miarę krótkim czasie załadowała te zbędne, denerwujące wodotryski. Dziś nawet już wyszukiwarka allegro nie działa. Wpiszesz ciąg znaków towaru jakiego szukasz to on ci zaproponuje 200 wyników, z czego żaden nie będzie zawierał tego czego szukasz, będą to różne kosmiczne kombinacje ciągu jaki wklepałeś, posiadające wręcz znaki, których nie podałeś, klucze typu "-" też nie działają aby coś eliminować z wyników. Dla nich eliminacja oznacza, że tego właśnie szukasz, ręce opadają.Naście lat temu klepałeś ciąg nazwy towaru i wyszukiwarka stwierdzała, że nie znajduje, a dziś da ci wyników 200 niezwiązanych z tym czego szukasz, bo może frajerze uda nam się ci coś wcisnąć czego nie potrzebowałeś. I ta chora mania ukrywania wszystkiego na stronie, wszystko ma być schowane pod rozwijanymi menu, więc rozwijaj wszystko co kiedyś dostawałeś od kopa widoczne. Opcje dostawy schowane, opis wrzucony na dół, żebyś przewinął trochę śmieci by dokopać się do opisu. A potem kwik "na moim LTE+ strona się nie ładuje, bo mam wieczorem tylko1Mbps" Gdzie te czasy gdy na neo 512kbps strony się ładowały jak rakieta, bo nie miały w sobie zaszyte tyle g i odwołań do 20 stron jednocześnie i serwerów statystyk. Treść przekazywana na stronie ta sama, tylko oblepiona g które się dziś nowoczesnością nazywa. Idzie to wszystko donikąd.

Odpowiedz

5. ~654
1

2018-08-14 13:02:05

Ciekawe co z olx? Ostatnio często wyskakuje, info; brak dostępu do Internetu.

Odpowiedz

4. ~.we
0

2018-08-14 12:47:49

jaki jest sens uzywania "aplikacji" skoro toto wyglada i działą prawie jak strona mobilna…

Odpowiedz

3. ~mkkot
3

2018-08-14 12:23:43

Allegro to niech sobie stronę najpierw naprawi, poprawne cssy często się nie ładują, a na średnim komputerze wszystko działa jak krew z nosa. Nie mówiąc już o stronie mobilnej. Gdyby wielkie firmy potrafiły zoptymalizować swój beznadziejny java script, to nie byłoby potrzeby jakichkolwiek aplikacji mobilnych.

Odpowiedz

2. ~tkubon
2

2018-08-14 11:54:53

Z windowsem mobile to jakas ustawka z Google Microsoftem i rządem USA ..., WM w odróżnieniu od stacjonarnej wersji to był całkiem przyzwoity system....

Odpowiedz

1. ~grfe
1

2018-08-14 11:49:33

I tak nie korzystałem.

Odpowiedz