DAJ CYNK

Alior Bank: Płatności zbliżeniowe przez aplikację Haiz

12.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 19

Ważne 3

3

Alior Bank i Mastercard ogłosiły udostępnienie zbliżeniowych płatności mobilnych klientom banku korzystającym z konta i aplikacji Haiz.

Alior Bank i Mastercard ogłosiły udostępnienie zbliżeniowych płatności mobilnych klientom banku korzystającym z konta i aplikacji Haiz.

Głównymi adresatami konta i aplikacji Haiz są przedstawiciele generacji Y i Z, a także rodzice, chcący bezpiecznie wprowadzić swoje dzieci w świat finansów. Przygotowana przez Alior Bank oferta pozwala dzieciom zarządzać swoimi finansami pod okiem rodziców, a także komunikować się z nimi - czytamy w komunikacie Alior Banku.

Dla jednych i drugich zbliżeniowa płatność mobilna jest bezpieczna i wygodna, za sprawą rozwiązań MCBP i MDES firmy Mastercard. Dokonanie płatności wymaga odblokowania telefonu, otwarcia aplikacji Haiz (ten etap można pominąć po aktywowaniu szybkich płatności) i zbliżenia urządzenia do terminala płatniczego. W przypadku transakcji o wartości powyżej 50 zł należy autoryzować płatność kodem PIN na terminalu płatniczym.

Mobilne płatności zbliżeniowe są dostępne na smartfonach z systemem Android i posiadających funkcję NFC. Dodatkowo bank udostępnił klientom możliwość czasowego blokowania karty płatniczej poprzez aplikację.

Za pomocą aplikacji Hiaz płacić można poprzez zbliżenie swojego telefonu komórkowego do jednego z ponad 425 tys. terminali zbliżeniowych w Polsce akceptujących płatności Mastercard, lub jednego z 6 mln na całym świecie.

Źródło tekstu: Alior Bank

Komentarze
Zaloguj się