DAJ CYNK

Aktualizacje do MIUI 11 - nowe daty. To Indie, a kiedy dla reszty świata?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 26598

Aktualizacje do MIUI 11 - nowe daty. To Indie, a kiedy dla reszty świata?

Według najnowszych zapowiedzi Xiaomi 22 października ruszą aktualizacje do MIUI 11 dla popularnych modeli Xiaomi i Redmi, a także Poco F1. Ponieważ nowa „mapa drogowa” została opublikowana przez oddział producenta w Indiach, wiadomo, że dotyczy tego kraju. Wciąż jednak nie ma pewności, co z resztą świata.

Polityka informacyjna Xiaomi, dotycząca aktualizacji MIUI 11, zostawia zbyt wiele miejsca na domysły, a niekiedy wręcz bywa sprzeczna. Wiadomo, że w najbliższych dniach ruszają aktualizacje MIUI 11 dla użytkowników smartfonów Xiaomi w Chinach, a teraz na twitterowym koncie MIUI India pojawiła się kolejna już w ostatnich dniach zapowiedź aktualizacji wraz z „mapą drogową”, czyli terminami wydań nowej wersji oprogramowania dla poszczególnych modeli. Wątpliwości budzi tylko jedna, zasadnicza kwestia - czy te dane odnoszą się do rynku indyjskiego, czy oznaczają także daty wydań MIUI Global dla całego świata.

Zobacz: MIUI 11 zadebiutuje globalnie 16 października
Zobacz: [Aktualizacja] Już niedługo ruszą aktualizacje do MIUI 11. Sprawdź, kiedy dostaniesz!

Wiele wskazuje na to, że chodzi wyłącznie o Indie, ale z wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli Xiaomi wynika, że aktualizacje Global dla całego świata poza Chinami powinny ruszyć równolegle, w kilka dni po chińskich. Gdyby to się  potwierdziło, nowy plan aktualizacji dotyczyłby także innych rynków, poza Indiami.

Według zapowiedzi MIUI India nowa faza aktualizacji ruszy 22 października i zostanie podzielona na cztery etapy. Pierwszy zakończy się 31 października i obejmować będzie  modele: Poco F1, Redmi K20, Redmi Y3, Redmi 7, Redmi Note 7, Redmi Note 7S i Redmi Note 7 Pro. 

W dalszych etapach (4 - 12 listopada, 13 - 29 listopada i 18 - 26 grudnia) będą rozsyłane kolejne aktualizacje do MIUI 11, w tym dla modeli  Redmi K20 Pro, Redmi 6 i 6 Pro, Redmi Note 5 i Note 5 Pro, Redmi 5, Redmi Y1 i Y2, Mi Max 2, a także Redmi Nogte 8 i na końcu Redmi Note 8 Pro. Pełny podział na daty przedstawia poniższa grafika.

MIUI 11 na bazie Androida 9.0 wprowadza wiele zmian wizualnych i parę nowych funkcji. Projektanci MIUI przygotowali nowe animacje i dźwięki systemowe, inspirowane naturą, zmienili zestaw ikon, dodali więcej przestrzeni w menu, wprowadzając zarazem nowy font Milan Pro, opracowali też tryb ciemny. Wśród nowych funkcji warto odnotować szybkie i łatwe współdzielenie plików w stylu AirDrop Apple’a, kącik dziecięcy, pakiety biurowe Mi Work i Mi Go, a także ostrzeganie o trzęsieniach ziemi.

Zobacz: MIUI 11 coraz bliżej. Oto lista smartfonów, które dostaną najnowszy interfejs Xiaomi
Zobacz: Xiaomi rozpoczyna beta-testy MIUI na bazie Androida Q

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: MIUI India

Przewiń w dół do następnego wpisu