DAJ CYNK

[Aktualizacja] Google Assistant na iPhone'ie

16.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 12

Ważne 4

3

Google Assistant może wkrótce stać się bezpośrednią konkurencją dla Siri. Premiera asystenta Google'a na iOS może nastąpić już jutro.Google Assistant może wkrótce stać się bezpośrednią konkurencją dla Siri. Premiera asystenta Google'a na iOS może nastąpić już jutro.

Google Assistant to aplikacja, która pierwotnie była dostępna tylko na smartfony Google Pixel, a następnie w marcu tego roku objęła swoim zasięgiem także inne telefony z systemem Android Marshmallow i Nougat. Asystent ten jest bardzo podobny do Siri, asystentki znanej z urządzeń Apple'a: odpowiada na pytania, wysyła wiadomości oraz obsługuje podstawowe akcje, które można wykonać w telefonie. Siri ma jednak pewną przewagę nad produktem Google'a. Asystentka Apple'a może zostać wywołana z dowolnego ekranu po długim naciśnięciu przycisku domowego iPhone'a, tymczasem aplikacja Google Assistant musi zostać najpierw uruchomiona, by następnie móc z niej korzystać.

Bloomberg uważa, że Google Assistant jest już gotowy do uruchomienia na iOS i prawdopodobnie zostanie pokazany podczas konferencji deweloperskiej Google I/O, która rozpocznie się jutro i potrwa do piątku. Według Android Police aplikacja będzie dostępna tylko w USA.

[Aktualizacja 17.05.2017 21:50]

Podczas rozpoczętej dzisiaj konferencji deweloperskiej Google I/O, gigant z Mountain View potwierdził, że Google Assistant pojawi się w wersji na iPhone'a. Niestety nie padła żadna data, kiedy by to miało nastąpić.

Asystent Google'a do końca roku ma obsługiwać nowe języki: francuski, niemiecki, portugalski, koreański i hiszpański. Nowością będzie także obsługa płatności, także w wersji na iOS.

Źródło tekstu: The Verge, Google, wł

Komentarze
Zaloguj się