DAJ CYNK

AirSharing - zarządzanie treściami multimedialnymi od Huawei

04.03.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5

Ważne 1

0

Huawei podczas Mobile World Congress 2013 przedstawił Huawei AirSharing - rozwiązanie pozwalające na wygodne zarządzanie treściami multimedialnymi z poziomu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety a także z urządzeń domowych.

Huawei podczas Mobile World Congress 2013 przedstawił Huawei AirSharing - rozwiązanie pozwalające na wygodne zarządzanie treściami multimedialnymi z poziomu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, tablety a także z urządzeń domowych. AirSharing pozwala na zarządzanie nimi i wygodne udostępnianie treści multimedialnych w chmurze. Dostęp do tych funkcji zintegrowano w najnowszej odsłonie interfejsu Emotion UI.

Rozwiązanie AirSharing oferuje funkcje, takie jak natychmiastowa projekcja treści z telefonu komórkowego na telewizorze, czy wygodne udostępnianie gier ze smartfona na tablecie lub ekranie telewizora, dzięki czemu można w łatwy sposób spotęgować wrażenia płynące z korzystania z ulubionych gier. Możliwe jest również wyświetlanie zawartości plików na projektorze za pośrednictwem smartfonu poprzez łączność bezprzewodową WiFi.

Dzięki wykorzystaniu treści pochodzących od zewnętrznych dostawców i licencjonowanych twórców, AirSharing zapewni klientom dostęp do interaktywnej i bogatszej bazy wysokiej jakości filmów, muzyki i innych multimediów.

Usługa AirSharing jest aktywowana z poziomu interfejsu Emotion UI, preinstalowanego obecnie w wybranych smartfonach i tabletach Huawei, m.in. Ascend P2, D2 i Mate. Interfejs Emotion UI pracuje na systemie Android 4.1, ułatwiając użytkownikom obsługę i nawigację oraz pozwalając na personalizację ustawień i funkcji w zależności od indywidualnych potrzeb. Funkcja UniHome łączy ekran startowy z menu głównym, a rozwiązanie MeWidget, umożliwia wydajniejsze wykorzystanie przestrzeni ekranu dzięki scaleniu wszystkich potrzebnych informacji i funkcji w obrębie pojedynczego, spersonalizowanego widgetu. Emotion UI oferuje bibliotekę stylów graficznych do pobrania online. Do klasycznego zestawu zabezpieczeń ekranu startowego dodano też funkcję rozpoznawania rysów twarzy.

Emotion UI wyposażony jest także w funkcje zarządzania wykorzystaniem sieci, automatycznego tworzeniem czarnych list i blokowania wybranych numerów, okresowego czyszczenia systemu i pamięci cache, a także zamykania programów pozostających w uśpieniu, ochrony przed wirusami, ochrony prywatności, zarządzania oprogramowaniem i wiele innych.

Źródło tekstu: Huawei

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy