DAJ CYNK

620 tys. polskich użytkowników Dropboksa

29.10.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 4549

Ważne 2

2

Dropbox to jeden z najbardziej cenionych serwisów oferujących przestrzeń dyskową w chmurze. W Polsce z jego serwisu korzysta blisko 3% Internautów.

Dropbox to jeden z najbardziej cenionych serwisów oferujących przestrzeń dyskową w chmurze. W Polsce z jego serwisu korzysta blisko 3% Internautów.

W Polsce strona serwisu Dropbox cieszy się zainteresowaniem prawie 3% Internautów (620 tys. osób - dane z maja tego roku), to trzykrotnie mniejszy odsetek niż w Danii. Dane z maja 2014 roku pokazują, że w Rumunii serwis jest popularny wśród niecałych 5% użytkowników sieci. W pozostałych krajach objętych analizą wyniki są słabsze niż Polaków. Na Ukrainie odsetek wynosi około 2% Internautów, a w Rosji i w Turcji około 1%.

Zainteresowaniu chmurą Dropbox sprzyjają promocje producentów telefonów. Samsung oferuje 50 GB dodatkowego miejsca na dwa lata, nieco mniejszą przestrzeń oferował też jakiś czas temu HTC. Podstawowy pakiet można zwiększyć korzystając szeregu mechanizmów, takich jak polecanie usługi znajomym czy włączenie synchronizacji galerii telefonu z chmurą. Są też pakiety płatne. Za 1 TB miejsca zapłacimy 40 zł miesięcznie. Najwięksi konkurenci Dropboksa to One Drive Microsoftu i Google Drive.

Źródło tekstu: Gemius, wł

Tagi: dropbox
Komentarze
Zaloguj się
26. ~TheVeggieMonster
0

2016-10-29 13:25:39

A ja was zaproszę do usługi hubiC. Na start jest 25gb, które można zwiększyć do 30GB podczas rejestracji podając ten kod: NYFIIZNastępnie trzeba zaprosić 5 osób i pojemność zwiększy się do 55GB. Jest to więcej niż mega i jest stworzonę przez znaną firmę OVH.

Odpowiedz

25. ~etam2100
0

2015-04-28 17:45:15

@ mateoosh12Niestety hubic ma download 10Mbit. Rozumiem takie ograniczenie przy ogromnym darmowym miejscu. Jednak płacić i mieć taki transfer to nieporozumienie.

Odpowiedz

24. ~mateoosh12
0

2015-04-05 00:17:35

Ciekawa i mniej znana usługa chmury firmy OVH. Serwery znajdują się na terenie UE, przez co pliki przechowywane przez użytkowników nie podlegają np. Patriot Act, jak w przypadku One Drive, Google Drive itp. Usługa oferuje bardzo wygodne udostępnianie plików, w tym czasowo aktywne linki (już w darmowej wersji), czego nie ma w darmowej wersji Dropbox. Na start otrzymujemy 25GB, które możemy łatwo powiększyć o kolejne 5GB za każde przyjęte zaproszenie. Upload odbywa się szybko i stabilnie. Interfejs jest logiczny i w pełni spolszczony.PS: oczywiście zapraszam do skorzystania z kodu: MDOXSK podczas zakładania konta: Jeżeli macie inne pytania, to chętnie odpowiem.

Odpowiedz

23. ~Bart
0

2014-10-31 15:55:05

Chmura przydaje się nie tylko w przechowywaniu plików, dobrze sprawdza się też w hostowaniu stron ! Elastycznie zmienna moc serwera/przydział procesorów. Ja korzystam na cal.pl i to najlepsza metoda na własny sklep/stronę/

Odpowiedz

22. ~HD
0

2014-10-30 21:31:52

Ta, ja se teraz kupiłem S5 i myslalem ze mi wydłużą o kolejne dwa lata a tu *** mozna raz dostac taka promocje i mi dziś mejla wysłali że do 8 GB mnie ograniczają i że juz zdjęcia nie bedą aplądowane póki czegoś nie usune

Odpowiedz

2014-10-30 20:42:17

Pewnie jak się ma z 10 różnych urządzeń i chce się mieć z każdego dostęp do 1 TB danych to lepiej trzymać to w jednym miejscu na dysku sieciowym niż w 10 kopiach na różnych urządzeniach. Poza tym synchronizacja danych będzie łatwiejsza. Mnóstwo zastosowań które stosuje się od dawna.

Odpowiedz

20. toms
0

2014-10-30 20:26:16

Zawsze będę przeciwnikiem tego typu rozwiązań. Nie daje się małpie brzytwy do ręki, a jest tym moim zdaniem dobrowolne udostępnianie swoich prywatnych plików ( nawet zaszyfrowanych ) w internetowej przestrzeni. Nawet w komputerze, czy laptopie nie trzymam swoich prywatnych rzeczy. Zawsze na dysku zewnętrznym, a gdy ten dysk podłączam to najpierw odłączam Internet od sprzętu. Może to kogoś śmieszyć, ale ryzyko inwigilacji ograniczam - mam nadzieję, do minimum.

Odpowiedz

19. wlo
0

2014-10-30 20:17:55

O ile e-dysk w ogóle istnieje ;-)

Odpowiedz

18. wlo
0

2014-10-30 20:16:58

Ciekaw jestem czy mje konta na e-dysku jeszcze w ogóle istnieją? Nawet zaraz sprawdzę ;-)

Odpowiedz

17. wlo
1

2014-10-30 20:16:22

Nie wiem skąd ten pęd do tego typu usług? Ja już nie pamiętam kiedy zrezygnowałem z usługi e-dysku (tak - to w sumie żadna nowość)... W czasach gdy w kieszeni nosi się 1-terabajtowy dysk... Po co to komu?

Odpowiedz

16. ~mkkot
0

2014-10-30 20:08:02

@4 gbzl.pl, działa i nie zapowiada się, żeby miał paść, ale ma dużo ograniczeń. Coś lepszego: linuxpl.com@5 wiem ;) Dlatego nie trzymam tam niczego poza zdjęciami z gór i różnymi dziwnymi plikami, które chcę komuś udostępnić@8 różnica jest taka, że do dużych serwisów służby po prostu mają dostęp, a do niszowych hostingów na mało znanych skryptach musieliby specjalnie zatrudnić pracownika do analizy albo napisać program to obsługujący. Nie rzucam się w oczy, tylko tyle. Poza tym mam ten komfort, że nikt mi nagle nie zmieni interfejsu na "bardziej funkcjonalny" jak to było na przykład z mbankiem czy syncem :)

Odpowiedz

2014-10-30 15:59:26

@9 mój upload do Dropboxa. Testowałem Orange Cloud, Box, Onet Dysk, Skydrive i Google dysk. Miały max 5 mbps - Orange Cloud.

Odpowiedz

14. ~
0

2014-10-30 11:45:22

@13 najwolniejsza chmura z jaką miałem styczność :-)

Odpowiedz

13. PLANET
0

2014-10-30 08:43:20

mega.co.nz , tyle w temacie.

Odpowiedz

12. ~Adam
1

2014-10-30 08:39:16

Rozpęta się zaraz święta wojna który system jest lepszy... a przecież wszystko co jest w Internecie będzie tam na zawsze. Korzystam z usług Google, bo mam Androida. Dropbox był fajny, ale teraz na pierwszym miejscu jest GoogleDrive. Powód? Chociażby integracja z Gmail, czy IMHO lepsze zarządzanie dokumentami. Google doskonale mnie już zna. Pytanie w jaki sposób przeciwko mnie może chcieć wykorzystać posiadane dane? A pamiętacie co to było z wejściem na rynek Windows XP i nowymi metodami aktywacji? Czy to Google czy Microsoft czy system "lojalnościowy" w markecie - trzeba się pilnować, ale nie można dać się zwariować.

Odpowiedz