DAJ CYNK

5 powodów, dla których BlackBerry Messenger jest lepszy od iMessage

22.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 11876

Ważne 4

5

Blackberry prezentuje pięć powodów, dla których BlackBerry Messenger jest lepszy i mniej podatny na SPAM niż iMessage.

Blackberry prezentuje pięć powodów, dla których BlackBerry Messenger jest lepszy i mniej podatny na SPAM niż iMessage.

Magazyn WIRED opisał w ostatnim czasie bardzo wysoką podatność iMessage od Apple na ataki SPAM-u, ze względu na wysoką integralność iPhone'ów i iPadów z komputerami stacjonarnymi z logiem nadgryzionego jabłka i bardzo proste tworzenie fałszywych profili pozwalających na rozsyłanie SPAM-u. New York Times znalazł idealne wyjście na pozbycie się SPAM-u i sugeruje... przesiadkę na BlackBerry Messengera, jako argumenty podając pięć powodów:

  • architektura BlackBerry Messengera skutecznie chroni swoich użytkowników przed SPAM-em z prostego powodu - użytkownik nie otrzyma wiadomości bez posiadania nadawcy na liście kontaktów;
  • BlackBerry Messenger daje użytkownikowi pełną kontrolę - to od użytkownika zależy, kogo doda do listy kontaktów, a tym samym, to użytkownik decyduje, jakie wiadomości i od kogo chce otrzymywać;
  • BlackBerry Messenger chroni prywatność użytkowników - dzięki szyfrowaniu wiadomości przez BBM Protected wiadomości nie są narażone na szpiegostwo lub włamania podczas transmisji;
  • BlackBerry Messenger pozwala uchronić się przed niechcianymi wiadomościami - jeśli użytkownik uzna danego nadawcę za spamera, wystarczy że usunie go z listy kontaktów i nie musi martwić się, że w przyszłości znów dostani niechcianą wiadomość;
  • funkcje antyspamowe BlackBerry Messengera działają na każdej platformie - każdy użytkownik otrzymuje swój własny kod PIN, który służy do zabezpieczenia jego konta, a ze względu na multiplatformowość aplikacji, zabezpieczenia działają tak samo na smartfonie z BlackBerry OS, jak i Androidzie, iOS lub Windows Phone;


Źródło tekstu: BlackBerry Blog

Komentarze
Zaloguj się
49. ~XXX
0

2018-06-23 18:36:48

jakie ma uprawnienia aplikacja MMB ?

Odpowiedz

48. ~abc
0

2016-07-21 09:01:14

28. To BB zaproponowało, że pomoże namierzyć bandytów, bo ich sprzęt nie może służyć do ochrony przestępców.

Odpowiedz

47. ~xv
0

2014-10-13 14:22:30

beznadzieja!!! żadna fajna aplikacja tu nie działa! większości nie da się w ogóle zainstalować, a te, które są dostępne w bbworld to dramat!!! facebook messenger to porażka!!! każą sobie płacić, non stop wyskakują powiadomienia, żeby wykupić wersję pro!!! nic nie działa!!! mam ten telefon od roku i żałuję, że go kupiłam!!! odradzam każdemu!!!

Odpowiedz

46. ~JustMe
0

2014-08-25 16:56:25

Dodam, w 2007 roku w Polsce BlackBerry w zasadzie nie istniał, chwile potem stał się telefonem Biznesu, jakie moje było zdziwienie gdy w tamtych latach każdy malolat biegał w UK z BlackBerry w ręku...Potem przeskoczyli na iPhone I Androida, ale nadal BlackBerry widuje dziennie...

Odpowiedz

45. ~JustMe
0

2014-08-25 16:51:29

@39 Masz rację. Od zawsze pisałem że BlackBerry nie dla mas... Powracają na swoje pole działania I bardzo mnie to cieszy. Ja pozostaje przy BlackBerry, mogę mieć zdanie ze to najlepszy system, mam dostęp do Androida, IPhone I zawsze się zastanawiam wtedy jakim cudem to tak popularne. Wszystko tam działa "nie tak", nie potrafię obsługiwać tych systemów po uzytkowaniu BlackBerry, nie chce, to tak jak mając kawior na grzance z szampanem wracać do smalcu z puszka piwa.

Odpowiedz

44. LuiN
0

2014-08-25 10:36:19

10, słuszna uwaga, poprawiłem i już piszę do Arka żeby przyjrzał się zasadom odmian z apostrofem. Dzięki!

Odpowiedz

43. LuiN
0

2014-08-25 10:33:35

13, tof - dziękuję - poprawione

Odpowiedz

42. ~Wojteczek z Elblonga
0

2014-08-25 08:50:01

Ja tam dalej wole fejsa. fejs dobrze jest zintegrowany z systemami OiS oraz Windowsem. Świetnie działa w Nju mobile bo sie łądnie otwiera strona i przejrzysto jest.A te badziewiackie nowosci to... jakas lipa totalna. Juz sam dzwiek przychodzacej wiadomosci mnie odraza. a na fejsie plum i juz jest wiadomosc.

Odpowiedz

41. Maniiiek
0

2014-08-24 12:25:32

@40 usług zdalnej obsługi smartfonów już trochę jest. Niewiele osób o tym wie, jeszcze mniej osób ich używa. Mało kto usłyszy o Blend, a już na pewno nie spełni ono wymagań stawianych komunikatorowi. Spójrz na G+, mało kto się tym interesuje, mimo że jest zainstalowane na znacznej większości smartofnów na świecie oraz zintegrowane z najpopularniejszą usługą pocztową świata.

Odpowiedz

40. ~Jacek
0

2014-08-24 11:53:43

@39 I tu sie zdziwisz bo ja obecnie nie uzywam BB tylko Androida a interesuje sie BB bo to obecnie najlepsze rozwiazanie mobilne. Blend to ma byc nie tylko obsluga urzadzen BB ale ma obslugiwac urzadzenia na innych platformach I tak jak wspomnialem Blend i inne uslugi maja nie tyle przekonywac do BBM( bo nawet nie wiem w jaki sposob mialoby to zrobic) ale do ogolnie korzystania z BB.O Blend wspomnialem tylko dlatego ze padl argument o braku aplikacji na desktopach.

Odpowiedz

39. Maniiiek
0

2014-08-24 11:41:24

@38 jak usługa sterowania smartfonem BB ma przekonać do BBM ludzi, którzy używają innych urządzeń? Lumie to też nie najlepszy partner, ponieważ niestety zarówno BB OS jak i WP tracą udziały na rynku. To co z JustMe robicie to zaklinanie rzeczywistości, nic więcej. Wiem, bo sam miałem kiedyś swój ulubiony system jak i markę. Nie chciałem widzieć faktów, a one są takie, że nawet najlepszy system bez użytkowników jest nic nie warty, a ludziom nie zależy wcale na jakości. Dopiero jak Symbian umarł to do mnie dotarło. Spójrzcie na to obiektywnie i bez emocji. BB ma szansę się utrzymać tylko na rynku korporacyjnym a jego obecne usługi nie porwą tłumów jak dobre by nie były.

Odpowiedz

38. ~Jacek
0

2014-08-24 11:12:56

@36 Czy Blend nie przekona ludzi?Tego nie wiem bo musimy poczekac do premiery i zobaczymy co konkretnie zaoferuje, tym bardziej ze Blend to nie tylko ulatwienie korzystania z BBM ale i praca na urzadzeniu.To rozwiazanie typowe dla korpo i jest duza szansa ze sie przyjmie wsrod konsumentow.Tu nawet nie chodzi o sam BBM tylko o swiadomosc ludzi ze istnieje BB.Jesli dzieki Blend,Cloud,eBBM, itd zdobeda nowych klientow to samo w sobie bedzie dobra reklama do uzywania BBM.Juz samo wypuszczenie BBM na WP mialo pozytywny efekt bo w Lumiach BBM jest fabrycznie instalowany i chocby od czasu premiery na WP liczba osob sledacych kanal BBM wzrosla wyraznie.Na dzien dzisiejszy to 4,5 mln osob a przed premiera na WP bylo to 2-2,5 mln.Kanaly na BBM to cos w rodzaju Twittera

Odpowiedz

37. ~
0

2014-08-24 10:43:05

Uzywam BBM i sobie chwale.

Odpowiedz

36. Maniiiek
0

2014-08-24 10:12:42

@31 dlaczego mam nie pisać, że dla mnie BBM to nic? Przecież to prawda. Tak samo jak GG dla Ciebie się nie liczy tak dla mnie nie liczy się BBM, prosty rachunek. To, że twoi znajomi unikają korzystania z PC też do mnie nie trafia, bo moi tego problemu nie mają. Baa... cenią sobie wygodę ponad mały ekran smartfona. A to, że to nie wina BB rozumiem, ale co z tego? Liczy się efekt. Winą Microsoftu nie jest to, że brakuje na WP 8.1 wielu ciekawych gier i aplikacji, ale przez te braki nie używam Lumii. MS niewinny, ale ponosi konsekwencje. BB tak samo w przypadku BBM. @Jacek Blend w żaden sposób nie przekona ludzi do BBM. Tak samo jak Zune nie przekona nikogo do Outlooka.

Odpowiedz

35. ~aabca
0

2014-08-24 00:29:58

@32 Połączenia głosowe jak najbardziej działają na androidzie, ja w ten sposób komunikuję się z Samsungiem oddalonym o 6000 km :) Na upartego nawet wifi nie jest potrzebne, ale wtedy trzeba mieć jakiś mocny pakiet danych. Nie wiem ile one transferu zżerają, bardziej dla zapewnienia komfortu psychicznego.

Odpowiedz