DAJ CYNK

208 mln użytkowników Opery Mini

24.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2717

Ważne 7

0

Na koniec grudnia Opera odnotowała znaczny wzrost liczby użytkowników Opery Mini - do 208 mln w skali globalnej. Razem z użytkownikami Opery Mobile daje to łącznie 229 mln użytkowników.

Na koniec grudnia Opera odnotowała znaczny wzrost liczby użytkowników Opery Mini - do 208 mln w skali globalnej. Razem z użytkownikami Opery Mobile daje to łącznie 229 mln użytkowników.

Względem listopada Operze przybyło 13 mln użytkowników mobilnej wersji przeglądarki. Najbardziej na popularności Opera Mini zyskuje w regionie Azji i Pacyfiku.

Opera Mini i Opera Mobile są priorytetowymi projektami dla Opery. Z przeglądarki w wersji dla komputerów korzysta o wiele mniej osób - na koniec 2012 roku było ich 46 mln.

Źródło tekstu: Opera

Tagi: Opera
Komentarze
Zaloguj się
29. ~
0

2013-01-26 13:13:07

Powinni koniecznie wprowadzić w telefonach ekran wyboru. Opera Software - do dzieła!

Odpowiedz

28. tymis
0

2013-01-25 21:18:01

Nie wiem skąd wynika tak mała popularność Opery desktopowej. Sam używam od lat i jestem bardzo zadowolony. Dalej nie wiem co jest w FF, którego próbowałem i powinien mnie podobno porwać, ale nie porwał ;-) Opera Mini to mistrzostwo świata. Wielu podkreśla kompresję danych. To niezaprzeczalny atut, ale o wiele ważniejsze jest renderowanie stron do możliwości praktycznie każdego telefonu. Stąd internet w prostych komórkach siedem lat temu, gdzie świat nie słyszał ani o iOS, ani o Androidzie.

Odpowiedz

27. ~grzech
0

2013-01-25 09:29:52

Szkoda, że nie ma opery na Badę:(((

Odpowiedz

26. ~gdy
0

2013-01-24 23:39:51

do 7 - ja uzywam od dawna OPERE właśnie na komputerze - a zraziłem się do FF, gdy zaczeli kombinowac i nieuaktualniac dodatków (chrome to jakas totalna pomyłka) - OPERA ładuje strony wyraźnie szybciej niz FF czy jakakolwiek inna przegladarka - co do mini (mobile zabiera zbyt wiele zasobów), to jest absolutnie bezkonkurencyjna

Odpowiedz

25. ~
1

2013-01-24 20:59:14

opera mini nadal jest najlepszą przeglądarką na dzisiejsze smartfony.

Odpowiedz

24. kwistas
0

2013-01-24 20:30:26

20 za 3zł powinno być 50MB, 25MB to już teraz stanowczo za malo.

Odpowiedz

23. ~
1

2013-01-24 19:51:59

@22 - umowy z operatorami, podobnie jak przy dołączaniu do telefonów przez producentów sprzętu, jakąś wartość mają też dane statystyczne (popularność serwisów, zachowania użytkowników mobilnych itd.), standardowo jak i z desktopa $$$ od Google za korzystanie z ich wyszukiwarki itd. Ponadto sam rozwój przeglądarki jest tańszy, bo bazuja na pracownikach i doświadczeniach z wersji PC.

Odpowiedz

22. ~mkkot
2

2013-01-24 18:51:02

Interesuje mnie ich model biznesowy. Co oni mają z tej kompresji? Za serwery ktoś musi zapłacić.

Odpowiedz

21. marrcus
1

2013-01-24 18:48:05

jakoś wole O Mobile mini tylko krotko, potestowałem ale mobile rok używałem zanim odkryłem mini

Odpowiedz

1

2013-01-24 18:17:43

Dobrze że teraz w Play na kartę jest 25MB za 3zł.

Odpowiedz

19. ~balcerek
1

2013-01-24 17:49:26

taak..pamiętam, to było coś pod koniec 2005roku, w ręku jakiś model Siemensa z zainstalowaną Operą Mini 3 albo 4 i się surfowało;) bo tylko ta przeglądarka dawała jakieś realne szanse by można było skorzystać z netu na komórce, fabryczne to było dno totalne. I jeszcze ten przepłacony pakiet danych od Ery- 25 MB za 25 albo 30zlp, miał się czym człowiek jarać...;)

Odpowiedz

18. ~
1

2013-01-24 17:30:16

Od wersji [chyba] WM 7, M$ dopuszcza tylko mobilną przeglądarkę IE. Dlatego mobilny Fx przestał być pod WM rozwijany. Pewnie jest tak tez z Opera.

Odpowiedz

17. ~
1

2013-01-24 16:56:09

na nowym telepolis przy powiększeniu na największy teks opera Mini i mobile tekst znika z ekranów. zróbcie coś z tym

Odpowiedz

16. ~abc
1

2013-01-24 16:49:11

ja tez na sk17i uzywam opery. Firefox jest do D.. na andka. Na kompa idealny

Odpowiedz

15. ~opera mini user
1

2013-01-24 16:22:10

dzieki operze mini moge na bierzaco Sledzic Telepolis. Jestem zadowolony poniewaz nie mam zadnych problemow z uzytkowaniem.

Odpowiedz