DAJ CYNK

187 tys. aplikacji przestanie działać po aktualizacji do iOS 11

28.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 45

Ważne 3

2

Premiera najnowszej wersji iOS zbliża się coraz bardziej, a wraz z nim koniec aplikacji 32-bitowych, których nadchodzący system Apple'a nie obsługujePremiera najnowszej wersji iOS zbliża się coraz bardziej, a wraz z nim koniec aplikacji 32-bitowych, których nadchodzący system Apple'a nie obsługuje.

iOS 11 ma przynieść wiele zmian, a jedną z nich będzie brak obsługi aplikacji 32-bitowych, których jest jeszcze całkiem sporo w App Store, a dokładniej około 187 000. Według firmy analitycznej Sensor Towers najwięcej jest wśród nich gier - 38619. Oprócz gier wśród aplikacji 32-bitowych dużo jest programów edukacyjnych, rozrywkowych oraz aplikacji związanych ze stylem życia. Początkowo aplikacje te zostaną w App Store, a więc posiadacze iPhone'ów, którzy nie będą chcieli albo nie będą mogli zaktualizować systemu iOS do najnowszej wersji, będą mogli ich używać. W końcu jednak Apple prawdopodobnie usunie wszystkie tego typu programy ze swojego sklepu.

187 tys. nie jest dużą liczbą, jeśli uwzględnimy, że w App Store znajduje się teraz około 2,4 mln aplikacji (szacunkowe dane z marca bieżącego roku). Jest jednak szansa, że problem dotyczy także nas. Aby sprawdzić, czy na swoich urządzeniach z logiem Apple'a na obudowie mamy zainstalowane jakieś 32-bitowe programy, powinniśmy zajrzeć do Ustawienia -> Ogólne -> Informacje -> Aplikacje, gdzie powinny zostać wyświetlone. Jeśli lista będzie pusta, będzie to oznaczało, że aplikacji 32-bitowych nie mamy.

Zobacz: iOS 11 obsłuży tylko aplikacje 64-bitowe
Zobacz: iOS 11: lista urządzeń kompatybilnych z nowym systemem

Źródło tekstu: Business Insider, wł

Komentarze
Zaloguj się