DAJ CYNK

Inteligenty zegarek Lenovo Smart Clock z Asystentem Google

10.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4537

Ważne 0

0

Firma Lenovo zaprezentowała inteligentny zegarek do sypialni. Przy pomocy wbudowanego Asystenta Google pomoże nam zaplanować dzień oraz sterować domowymi urządzeniami.

Zegarek został wyposażony w dotykowy wyświetlacz, ale jego funkcjami możemy też sterować za pomocą poleceń głosowych. Ekran IPS ma przekątną 4 cali i wyświetla obraz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Na obudowie o wymiarach 113,88 x 79,8 x 79,2 mm i masie 328 gramów znajdziemy dwa przyciski - do wyciszenia mikrofonu oraz regulacji głośności. W środku mamy procesor MediaTek 8176S, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, np. do przechowywania muzyki. Będzie ona odtwarzana przez głośnik o mocy 6W z dwoma pasywnymi radiatorami. Specyfikację uzupełnia Wi-Fi ac oraz Bluetooth 5.0.

Zobacz: Asystent Google niedługo będzie dostępny na miliardzie urządzeń

Przejdźmy teraz do funkcji zegarka. Pierwszą jest zarządzanie snem użytkownika. Np. poprzez automatyczne przyciemnianie świateł na podstawie naszych nawyków, a rano obudzi nas inteligentny budzik w formie dźwięków oraz stopniowo rozjaśnianego światła. Dodatkowo na ekranie zobaczymy najważniejsze informacje z kalendarza. Zegarek możemy zaprogramować tak, aby w wybranych porach odtwarzał nam ulubioną muzykę lub jak kto woli, muzykę relaksacyjną. Urządzenie można podłączyć do pozostałych głośników w domu dzięki funkcji multiroom. Nie zabrakło też funkcji Chromecast do odtwarzania muzyki ze smartfonu lub telewizora. Dodatkowo za pomocą zegarka będziemy mogli sterować wszystkimi smart-urządzeniami w domu. A to wszystko z działającym po polsku (już od przyszłego tygodnia) Asystentem Google.

Zobacz: Asystent Google przemówi po polsku 15 stycznia

Lenovo Smart Clock pojawi się w sprzedaży wiosną w cenie 79,99 dolarów.

Źródło zdjęć: Lenovo

Źródło tekstu: Lenovo

Komentarze
Zaloguj się