DAJ CYNK

Przypomnienia w Asystencie Google: niby są, ale jakby ich nie było

28.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 10131

Ważne 1

0

Asystent Google od niedawna jest dostępny w Polsce, ze wsparciem dla naszego języka. Jedną z jego funkcji są przypomnienia, które tylko udają, że działają, bo o niczym nie przypominają.

Wielu użytkowników smartfonów z Androidem, nie tylko w Polsce, zauważyło, że nie ma co powierzać Asystentowi Google, by pamiętał za nas o ważnych sprawach i nam o tym przypominał, ponieważ funkcja ta nie działa prawidłowo. Jeśli po "OK Google" wypowiemy na przykład polecenie "przypomnij mi za 10 minut, że mam zadzwonić do mamy", Asystent potwierdzi zapisanie przypomnienia i nawet poda, kiedy nas o nim powiadomi. Dla pewności możemy powiedzieć "pokaż przypomnienia", aby sprawdzić, czy ustawione dopiero co przypomnienie rzeczywiście zostało zapisane. Okazuje się, że wszystko jest w porządku.

Problem następuje w chwili, kiedy Asystent Google powinien nam o czymś przypomnieć. Gdy nadejdzie ustawiony wcześniej czas, nic się nie dzieje. Przypomnienie wciąż jest zapisane, ale my nie dostajemy o tym żadnego powiadomienia.

Problem z przypomnieniami nie występuje u każdego użytkownika smartfonu z Androidem. Serwis Android Police wiąże błąd z najnowszą wersją aplikacji Google (9.0.6) i poleca tymczasowo przywrócić ją do wersji 9.0.5, gdzie problem podobno nie występuje. Z naszych testów wynika coś innego - smartfon z aplikacją Google w wersji 9.0.5.21 także nie pokazuje powiadomień po ustawieniu przypomnienia w Asystencie. A jak to u Was wygląda?

Zobacz: Asystent Google już dostępny po polsku. Wdrożenie potrwa kilka tygodni
Zobacz: Asystent Google chce mi pomóc w życiu. Tylko czy ja w ogóle potrzebuję jego pomocy?
Zobacz: Konferencja Google I/O 2019 rozpocznie się 7 maja. Zagadka giganta z Mountain View została rozwiązana w ciągu godziny

Źródło tekstu: Reddit, Android Police, wł

Komentarze
Zaloguj się