DAJ CYNK

Cyfryzacja szansą rozwoju biznesu i IT - II Forum Liderów Cyfrowego Biznesu

Artykuł sponsorowany

Patronujemy

Artykuł sponsorowany Cyfryzacja coraz silniej wpływa na biznes i konkurencyjność przedsiębiorstw. Stwarza zupełnie nowe możliwości rozwoju kreowania wzrostu, ale również stawia przed biznesem całkiem nowe wyzwania. Czy to ewolucja czy już rewolucja?

Cyfryzacja coraz silniej wpływa na biznes i konkurencyjność przedsiębiorstw. Stwarza zupełnie nowe możliwości rozwoju kreowania wzrostu, ale również stawia przed biznesem całkiem nowe wyzwania. Czy to ewolucja czy już rewolucja? A może - "nowa normalność"? O tych i innych wyzwaniach cyfryzacji oraz o praktykach zakończonych sukcesem rozmawiać będą liderzy cyfrowgo binzesu: prezesi największych polskich firm, naukowcy, szefowie działów IT i wszyscy Ci, którzy z "cyfryzacją chcą być za pan brat". II Forum Cyforwego Biznesu, które odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 listopada. Organizatorami spotkania są CTPartners oraz Google.

Niespotykany do tej pory i ciągle rosnący zasięg cyfryzacji to wyzwanie dla niemal wszystkich przedsiębiorstw i instutucji, to nowe szanse ale i nowe zagrożenia, z którymi zmierzyć muszą się wszyscy - choć nie Wszyscy mają tego świadomość. Nasze Forum jest platformą wymiany doświadczeń i okazją do dyskusji o biznesie w coraz szybciej zmieniającym się otoczeniu. Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusjach i prezentacjach z przedstawicielami firm, które oparły swój sukces rynkowy o rozwiązania cyfrowe. Drugi dzień to również dyskusje, ale przede wszystkim warsztaty, dzięki którym można pogłębić wiedzę o najistotniejszych apektach cyfryzacji przedsiębiorstw - o idei Forum opowiada Andrzej Tarasiewicz, prezes CTPartners.

Możliwości rozwoju, jakie niesie cyfryzacja są nieograniczone. Nowe, cyfrowe kanały sprzedaży i marketingu radykalnie zwiększają możliwości wpływania na decyzje zakupowe klientów. Pomimo niewątpliwych korzyści, takie rozwiązanie wymagają mistrzowskiego dobrania metod i form kontaktu z klientem, tak aby formułować właściwe propozycje we właściwym czasie.



Wytwarzane dzisiaj produkty są coraz bardziej inteligentne i zintegrowane z procesami obsługi posprzedażowej. Narzuca to jednak coraz większy udział oprogramowania w kosztach produkcji, związane z nim wyzwania dla projektowania, oraz konieczność wprowadzenia związanych z tym procesów i kompetencji. Ponadto organizacje, które dobrze wykorzystują potencjał cyfryzacji procesów i usług, stają się bardziej efektywne i elastyczne, dzięki czemu łatwiej im reagować na okazje i zagrożenia.

Należy jednak pamiętać o tym, że tak intensywna cyfryzacja niesie za sobą nowe, nieznane dotychczas w takiej skali ryzyka: cyberzagrożenia, "dług technologiczny" i problemy operacyjne wynikające z niskiej jakości oprogramowania. Wymagają również zmian w organizacjach, które nie dotyczą tylko zmian strukturalnych, ale są głównie związane z miękkimi obszarami zarządzania i szczególnie mocno dotykają obszaru tzw. kultury organizacyjnej. Dużo większego znaczenia nabierają takie elementy jak elastyczność, zwinność i możliwość szybkiej ale ewolucyjnej zmiany.

Forum Liderów Cyfrowego Biznesu jest unikalną platfomą debaty o szansach i zagrożeniach, jakie niesie era cyfryzacji. Ludzie biznesu i praktycy rozmawiają o praktycznych rozwiązaniach, które umożliwiły sukces lub ustrzegły ich przed porażką.

Forum Liderów Cyfrowego Biznesu jest unikalną platfomą debaty o szansach i zagrożeniach, jakie niesie era cyfryzacji. Ludzie biznesu i praktycy rozmawiają o praktycznych rozwiązaniach, które umożliwiły sukces lub ustrzegły ich przed porażką.
Nad poziomem merytorycznym czuwa Rada Programowa II Forum Liderów Cyfrowego Biznesu w składzie: prof. Piotr Płoszajski (Kierownik Katedry Teorii Zarządzania Politechniki Warszawskiej), Magdalena Dziewguć (Head Google for Work CEE), Bartosz Górczyński (Managing Director Cionet Poland),Wojciech Czajkowski (Dyrektor Zarządzający PAYU/NASPERS), Piotr Czarnecki (Prezes Zarządu Raiffaeiden Polbank), Rafał Fedorowicz (Regional VP T-Mobile), Rafał Grodzicki (Wiceprezes Zarządu PZU), Bogumił Kamiński (prof SGH/Partner Infovide-Matrix,) Jarosław Mastalerz (Wiceprezes Zarządu MBank), Piotr Muszyński (Wiceprezes Zarządu Orange), Łukasz Siebielak (Członek Zarządu DHL Parcel), Borys Stokalski (Prezes Zarządu Infovide-Matrix), Dariusz Stolarczyk (Wiceprezs Zarządu Ruch), Jan Stryczyński (VP Global Deliver Center Lionbridge), Feliks Szyszkowiak (Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK), Andrzej Tarasiewicz (Prezes Zarządu CT Partners).

Więcej informacji na stronie: www.flcb.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News