Sony Xperia Z5 Dual - opinie
Telefony Sony Sony Xperia Z5 Dual Opinie o Sony Xperia Z5 Dual

Sony Xperia Z5 Dual

w sumie: 1
  • 0

    1.  2017-03-23 14:29:26

    Telefon wykonany solidnie . Niestety jeśli chodzi o soft i sprzęt mam kilka zastrzeżeń. Więc zaczynając od hardware. Aparat ma problem ze zdjęciami makro. np chcąc zeskanować mały QRCode nie potrafi złapać ostrości. Problem jest także podczas próby zrobienia zdjęcia np elementu na płycie głównej w celu odczytania oznaczeń z układu scalonego. Focus rozmywa ostrość i zdjęcie pozostaje nie ostre. Jeśli chodzi o soft. Jeszcze do połowy 2016 roku , no może nawet do listopada wszystko chodziło ok . Bateria po odłączeniu od ładowarki o 6 rano ok godziny 24 zostawało ok 30% .Użytkowanie telefonu to kilkadziesiąt minut rozmowy , odbiór maili i właczenie na chwile przeglądarki czy innych aplikacji (ogólnie nie intensywne użytkowanie). Pod koniec roku Sony wypuściło nowy soft. Nie instalowałem żadnych aplikacji więc wszystko powinno zostać po staremu . Niestety tak nie jest. Bateria od 6 rano ledwo wytrzymuje do godziny 21-22. czyli ok 16 godzin. Próbowałem wykonać zalecenie producenta czyli uruchomic w trybie awaryjnym , który uruchamia jedynie soft zainstalowany fabrycznie bez aplikacji użytkownika. Niestety efekt ten sam . Bateria trzyma bardzo krótko. Po aktualizacji softu pojawiły się też problemy z bluetooth. BT sam wyłącza się i załącza. Np po podłączeniu do BT samochodu działa po czym nagle sam rozłączy się a radio przechodzi w stan OFF. Ogólnie oceniam całość jako porażkę. porównując do galaxy S7 edge , w którym bateria po 2 dobach ma ok 40% naładowania . Jak za takie pieniądze jakie sony życzy sobie za ten telefon nie jest on wart swojej ceny. Następnym razem wybór padnie na Samsunga , LG lub Huawei lub jakieś chińskie firmy np Xiaomi.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-133-222.compute-1.amazonaws.com


Wszelkie pytania dotyczące wyboru telefonu proszę zadawać w specjalnym dziale na forum.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Telefony dodane do porównania