Alcatel 2004 - opinie
Telefony Alcatel Alcatel 2004 Opinie o Alcatel 2004

Alcatel 2004

w sumie: 3
 • 1

  1. ~mistr  2015-09-12 19:27:50  host: bfk59.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Niestety po telefonie dla seniora spodziewałem się intuicyjnego i prostego menu. Niestety ktoś to totalnie skopał. Żeby wysłać sms trzeba wejść w wiadomości, albo kontakty, zaznaczyć kontakt (domyślnie jest "wyślij do wszystkich")- przy czym po wpisaniu maks 5 liter i zaznaczeniu kontaktu trzeba skasować litery, żeby móc wysłać, w innym wypadku nie pokazuje się komunikat. Łącznie ponad 6 kliknięć, gdzie w innych tego typu fonach jest to po 2-3 i dużo prościej. Bardzo nieintuicyjny. Nie mogłem znaleźć opcji zmiany wielkości czcionki i choć domyślna jest całkiem ok, to lepiej było by mieć wybór.

 • 0

  2.  2016-06-02 12:49:10

  Dokładnie, tak jak w poprzedniej opinii, bardzo skomplikowane używanie. Pomijając smsy, samo zadzwonienie do kogoś do naklikanie się co nie miara. Po wybraniu kontaktu ukazuje się dopiero numer i z tej pozycji można dopiero kliknąć OK na środku, bo jeżeli kliknie się zieloną słuchawkę co miało by być rzeczą normalną, ukazują się dopiero opcje, gdzie połącz jest dopiero drugie ( tj. ok. 3-4 kliknięć zanim zacznie wybierać numer). Ogromna lipa. Po drugie po co w tym telefonie slot na kartę skoro nie ma odtwarzacza mp3, video itp. No chyba że ja nie umiem tego uruchomić. A skoro ja nie umiem a nie jestem zielony, to co będzie umiała starsza osoba? Radio gra przeciętnie, dużo szumów. Ostatni minus nie ma bezpośredniego wyjścia na pulpit. Wszystkie czynności wykonane trzeba odpowiednio cofnąć czerwoną słuchawką ( po zakończeniu rozmowy słuchawka ta cofa do każdej poprzedniej pozycji menu zanim trafi na ekran startowy. Poza tym telefonik OK

 • 0

  3.  2016-06-07 14:56:11

  Moja opinia o tym telefonie również nie jest najlepsza. Poza wyglądem, idealnym kształtem, klawiaturą, baterią są jeszcze wady: beznadziejnie nieintuicyjna obsługa. Trzeba się sporo naklikać, żeby zadzwonić, wrócić do ekranu głównego po rozmowie. Mój znajomy (70 lat) stwierdził, że obsługa jest strasznie frustrująca. Ktoś powie, że straszny laik. Podam przykład z porównaniem do innych telefonów. Inicjacja rozmowy. Wybór numeru w zwykłej Nokii, zielona słuchawka i dzwonimy. Czerwona kończymy i wszystko wraca do ekranu głównego. Alcatel, wybór numeru, OK (to łącznie 3 kliknięcia, Nokia 2). Ja (i założę się że nie tylko ja) zawsze po znalezieniu numeru naciskam zieloną słuchawkę by zatwierdzić, w Alcatelu po wciśnięciu ziel. słuchawki wyskakują dopiero opcje (na dodatek beznadziejnie ułożone, opcja zadzwoń nie jest jako pierwsza. Pierwsza jest Otwórz). Łącznie 4 kliknięcia. Kończąc rozmowę czerwoną słuchawką do ekranu głównego trzeba zaś się naklikać o wszystkie opcje jakie się przed rozpoczęciem rozmowy wybrało. W Nokii czerwona słuchawka i wracasz na pulpit (tutaj zostaje na ekranie numer wcześniej obdzwoniony, stąd jeszcze 2 kliknięcia do pulpitu). Co za tuman to wymyślił i wciska seniorom, dla których im mniej komplikacji tym lepiej. Druga rzecz, wkładając kartę pamięci z Nokii z muzyką MP3, zdjęciami telefon ich nie odtworzy, chociaż widzi. Chyba, że trzeba jakoś utworzyć specjalne foldery na karcie. Tego nie wiem. W każdym bądź razie mnie się nie udało. Jeśli rzeczywiście się nie da to po co slot na kartę do 16 Giga? Telefon teraz leży w szafie i nikt go nie chce. Ja też bym go nie chciał. Gdyby nie ww. byłby bardzo fajnym telefonem. Pisząc Nokia mam na myśli każdy zwykły telefon tego producenta. Ogólnie jak to komuś nie przeszkadza to polecam ten telefon.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-96-153.compute-1.amazonaws.com


Wszelkie pytania dotyczące wyboru telefonu proszę zadawać w specjalnym dziale na forum.

Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Telefony dodane do porównania