DAJ CYNK

Podanie o pracę Steve'a Jobsa sprzedane za ponad 160 tys. funtów

Dodane przez: Damian Jaroszewski (NeR1o)

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1691

Podanie o pracę Steve'a Jobsa sprzedane za ponad 160 tys. funtów

Do nietypowej aukcji doszło miesiąc temu w brytyjskim mieście Chaterfields. Sprzedano na niej ręcznie podpisane podanie o pracę Steve'a Jobsa.

Historia Steve'a Jobsa jest prawdopodobnie dobrze znana wszystkim fanom nowych technologii. Założyciel Apple, zanim stworzył firmę z nadgryzionym jabłkiem, pracował między innymi w Atari, gdzie poznał Steve'a Wozniaka. Co robił wcześniej? Studiował na Reed College w Portland, w stanie Oregon. Wspominam o tym, bo na aukcję trafiło jego podanie o pracę, które pochodzi prawdopodobnie z okresu tuż po porzuceniu studiów, ale jeszcze rok przed rozpoczęciem pracy w Atari.

Aukcja została przeprowadzona 24 lutego 2021 roku w brytyjskim mieście Chaterfields. Z podania o pracę dowiadujemy się, że Steve Jobs już wtedy twierdził, że ma doświadczenie z komputerami i wiedzę z zakresu inżynierii projektowej. Niestety, nie wiemy, gdzie i o jakie stanowisko starał się w tamtym momencie współzałożyciel Apple, ale faktem jest, że podanie zachowało się w bardzo dobrej kondycji, szczególnie biorąc pod uwagę datę sprzed niemal 40 lat (1973 rok).

Podanie o pracę Steve Jobs
fot. bidspotter.co.uk

Ręcznie wypełnione i podpisane podanie o pracę Steve'a Jobsa znalazło szczęśliwego nabywcę, który w trakcie aukcji zadeklarował niebagatelną kwotę 162 tys. funtów. Według aktualnego kursu (5,37 zł) daje to kwotę prawie 870 tys. złotych. Całkiem nieźle, prawda?

Zobacz: 270 zł na godzinę za dbanie o ogródek w... Minecraft. Zgłaszają się dzieci
Zobacz: Apple Pay spełnia wymagania nowej dyrektywy w sprawie płatności w Internecie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gadgets360

Przewiń w dół do następnego wpisu