DAJ CYNK

Samsung Solve for Tomorrow: jury wyłoniło półfinalistów programu edukacyjnego

Mieszko

Wydarzenia

Samsung Solve for Tomorrow: jury wyłoniło półfinalistów programu edukacyjnego

138 zgłoszeń, 459 uczniów i 41 studentów oraz 126 nauczycieli z całej Polski –  oto wynik rekrutacji do pierwszej edycji programu edukacyjnego Solve for Tomorrow pod patronatem Samsunga. Jury wyłoniło 25 zespołów, które będą pracować nad swoimi pomysłami dotyczącymi zdrowia, klimatu i bezpieczeństwa.

Solve for Tomorrow to program edukacyjny firmy Samsung, który został ogłoszony we wrześniu. Teraz zakończyła się rekrutacja do półfinału pierwszej edycji tej akcji.

Do programu mogli zgłaszać się uczniowie ze szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami oraz studenci I i II roku studiów pierwszego stopnia. W pierwszym etapie uczestnicy wybierali wyzwanie, nad którym chcą pracować przez najbliższe miesiące.

Zobacz: Samsung startuje z programem edukacyjnym Solve for Tomorrow

Solve for Tomorrow – o co dokładnie chodzi?

Program Solve for Tomorrow powstał, by młodzi ludzie mogli się zmierzyć z wyzwaniami współczesnego świata, tworząc projekty, które pomogą rozwiązać największe ich zdaniem problemy. Młodzież wskazała trzy najbardziej istotne kwestie – dbałość o kondycję psychiczną swojego pokolenia, wspieranie słabszych oraz ochronę środowiska.

Zespoły, które przeszły do kolejnego etapu, otrzymają wsparcie w postaci mentoringu ambasadorów programu Solve for Tomorrow. To grono ekspertów, specjalizujących się w różnych dziedzinach wiedzy niezbędnej do realizacji projektów. Uczestnicy wezmą udział także w warsztatach z metody pracy projektowej Design Thinking, odbędą się także sesje z wolontariuszami z firmy Samsung.

Zobacz: Design Thinking: Samsung przypomniał mi dzieciństwo i pokazał, jak profesjonalnie projektować

Tak przygotowane zespoły będą testować i opracowywać pomysł na rozwiązanie wybranego przez siebie problemu. Następnie spośród przesłanych w formie wideo sprawozdań efektów działań zostają wybrane projekty, które przejdą do fazy finałowej.

Półfinaliści programu

Spośród wypełnionych aplikacji 60 dotyczyło zagadnień związanych ze zdrowiem, 45 – z klimatem, a 33 – z bezpieczeństwem. Województwa, które mogą pochwalić się najwyższą liczbą zgłoszonych pomysłów to: mazowieckie (24), śląskie (23) i wielkopolskie (19).

Jury wyłoniło 25 zespołów, które przejdą do następnego etapu. Pomysły oceniali: Piotr Stelmachów, Vice President i Head of Consumer Electronics w Samsung Electronics Polska pełniący funkcję przewodniczącego jury, Maria Andrzejewska – dyrektor generalna UNEP/GRID-Warszawa, prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), prof. Bolesław Rok (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz Zuzanna Polak – kierownik Zespołu Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa w NASK.

Samsung Solve for Tomorrow

Do półfinału zakwalifikowali się:

  • 5 zespołów zajmujących się tematyką bezpieczeństwa,
  • 12 zespołów, które wybrały zagadnienia związane z klimatem,
  • 8 zespołów, które wysłały swoje zgłoszenia związane z obszarem zdrowia.

Pełna lista finalistów (placówek edukacyjnych) znajduje się pod tym adresem.

Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Centrum GovTech Polska oraz NASK. Partnerami projektu są Centrum Nauki Kopernik, UNEP/GRID-Warszawa, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog oraz Zwolnieni z Teorii.

Zobacz: Samsung wspiera innowacyjne przedsięwzięcie Orange
Zobacz: Orange prezentuje raport „Wykluczenie społeczno-cyfrowe w Polsce”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu