DAJ CYNK

Amerykanie zgubili myśliwiec F-35. Proszą ludzi o pomoc

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Rosyjska rakieta w Polsce to lipa. Amerykanie zgubili F-35

Wojsko Stanów Zjednoczonych zgubiło myśliwiec F-35. Żołnierze proszą o pomoc obywateli.

Jak można zgubić samolot o rozpiętości ponad 10,5 metra oraz długości ponad 15 metrów? Jeśli nie wiesz, to zapytaj amerykańskie wojsko. Żołnierze nie wiedzą, gdzie znajduje się aktualnie myśliwiec F-35 i dlatego proszą swoich obywateli o pomoc.

Amerykanie zgubili F-35

Jak do tego doszło? Sytuacja wciąż jest badana. Wiemy, że pilot katapultował się z maszyny i nic mu się nie stało. Natomiast lokalizacja samej maszyny pozostaje kwestią otwartą. Samolot jest niewidoczny dla radarów, więc znalezienie wraku może być problematyczne.

Do zdarzenia doszło w wojskowej bazie lotniczej w Charleston w Północnej Karolinie. To tak skupiają się aktualnie poszukiwania F-35. Ostatnia znana lokalizacja maszyny znajduje się na północ od bazy. Pomimo tego myśliwca wciąż nie udało się znaleźć.

Amerykanie wręcz poprosili o pomoc swoich obywateli. W mediach społecznościowych podano specjalny numer telefonu, pod który można zadzwonić i podać informacje, które mogą okazać się pomocne w znalezieniu samolotu lub po prostu podać jego konkretną lokalizację.

Zobacz: Polska mistrzem Marsa. Znamy wyniki prestiżowych zawodów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Christopher Chambers / Shutterstock.com