DAJ CYNK

Edge otrzyma narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu

Dodane przez: HTur

Kategoria: Windows

Interakcje: 1863

Microsoft rozwija Edge w bardzo dobrym kierunku. Cały czas dochodzą do przeglądarki nowe funkcje, a kolejną ma być narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu stron internetowych - Web Capture.

Egde zyskuje sobie z miesiąca na miesiąc coraz więcej użytkowników. Wiele osób zgłasza nowe propozycje funkcji do Microsoftu i już wiadomo, że jedną z zaakceptowanych jest narzędzie pozwalające na wykonanie zrzutu ekranu oglądanych witryn. Oczywiście sam system Windows 10 ma narzędzia pozwalające na wykonywanie screenshotów - Narzędzie Wycinanie - jednak jego używanie w trakcie przeglądania stron nie jest rzeczą wygodną. Nowa funkcja nazywa się Web Capture i jest już dostępna w edycji Canary przeglądarki. A na jakie czynności pozwala?

Mamy tu możliwość nie tylko wykonania zrzutu ekranu, ale i dodania do niego adnotacji tekstowej, a także rysunków ręcznych. Czyli działa podobnie jak Narzędzie Wycinanie. Można będzie zapisywać zrzut całej strony lub wybranego jej obszaru. Stworzony zrzut jest kopiowany do schowka, skąd można przesłać go np. do współpracowników.

Zobacz: Edge 85 - co nowego w najnowszej wersji przeglądarki?

A kiedy to wszystko? Skoro mamy już tę funkcję w wydaniu Canary, w powszechnym użyciu powinna znaleźć się maksymalnie do czterech tygodni, a więc jeszcze w tym miesiącu. Wypada więc czekać na kolejną aktualizację Edge. I mieć nadzieję, że tym razem nie wywoła ona problemów dla całego systemu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu